Herbatka przeciw wzdęciom i kolkom jelitowym!

Herbatka w/g przepisu Eugeniusza Tomiaka z Nowego Sącza.

2 szaszetki  expresowej  rumiankowej + 2 łyżeczki ziarenek kolendry zalać gotującą wodą i pozostawić pod przykryciem na 5 do 10 min  i przcedzić.  Pić ziółko tylko ciepłe w godzinach popołudniowych. Cierpiący chronicznie na dolegliwość,piją to ziółko również przed obiadem.Bardzo proszę o informację na temat skuteczności herbatki!Oto dalsze szczegóły naszej wymiany listów…

Podany Panu przepis na leczniczą herbatkę ma też swoją historię . Dolegliwość związana z z nadmierną fermentacją jeltową w godzinach wieczornych i zatruwaniem organizmu przez amoniak stała się dość powszechna. Farmacja nie bardzo sobie z tym potrafiła poradzić. Po zestawieniu zioła mającego w  swoim zakresie działania właściwości rozkurczowe (uboczne to świąd po ok. 5 dni stosowania) z ziołem o właściwościach poprawiających trawienie, utrzymującym w ryzach florę bakteryjną i poprawiającym wchłanianie jelitowe, pozwoliło prostym sposobem wyeliminować tą uporczliwą dolegliwość. ( 2 szaszetki + 2 łyżeczki – ciepły napar). Kompozycja ta wyeliminowała również uboczny skutek działania rumianku – swiąd.

Swoistą drogą stosowanego przez Pana leczenia jest stopniowe przechodzenie na ZDROWE LECZENIE, CZYLI NIE TYLKO ZDROWA ŻYWNOŚĆ ALE I ZDROWE LECZENIE.

Z poważaniem :  Eugeniusz Tomiak

2 myśli nt. „Herbatka przeciw wzdęciom i kolkom jelitowym!

 1. Herbatkę piję zaledwie trzeci dzień.Piję 30 minut przed śniadaniem, 30 minut przed śniadaniem w pracy i 30minut przed obiadem po powrocie z pracy.
  Pragnę się pochwalić,ze wzdęcia się zmniejszają.
  Były okropne, cięgle byłam napompowana jak balon.
  Ta herbatka naprawdę zaczyna działać.

 2. Nie wszystkim będzie pomocne działanie rozkurczowe herbatki – rumianek z kolendrą.
  Może okazac się, że bardziej pomocne będzie działanie ściągające herbatki – nagietek z kolendrą.
  Zarówno pierwszy zestaw jak i drugi nie należy stosowac dłużej jak 3 dni. Organizm sam o tym zdecyduje. Pomocna herbatka będzie nam smakowac, natomiat nieodpowiednia -nie. Tak samo podpowie nam organizm, kiedy przestac dawkowanie herbatki.
  E. Tomiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>