Gwiazdy Opery Krakowskiej w Tarnowie !

GWIAZDY  OPERY KRAKOWSKIEJ BĘDĄ ŚPIEWAĆ DLA NIEWIDOMEJ LICEALISTKI Z TARNOWA !


 


Nawet nie marzyłem, że  mój felieton pt. „ NIEWIDOMA POETKA-POMÓŻMY JEJ !” , który niedawno napisałem  na mojej stronie www a przypomnę, że  dotyczył on  KAMILII ALBIN , uczennicy  II  Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, wzbudzi takie zainteresowanie ! Już ponad 100 Internautów go przeczytało ! Mogę już uchylić rąbka tajemnicy: w dniu 7 stycznia 2004 roku (we środę) do Tarnowa przyjadą Gwiazdy Opery Krakowskiej z dyrygentem  Piotrem Sułkowskim  na czele ! Mój pomysł zorganizowania takiego koncertu dla 17 – letniej Kamilii Albin nie byłby możliwy, gdyby nie ….

Dyrygent Piotr Sułkowski (www.sulkowski.art.pl) , którego poznałem osobiście  po wspaniałym koncercie w jakim uczestniczyłem wraz  z grupą 112 Tarnowian  w komorze „Warszawa” w Kopalni Soli w Wieliczce, w dniu 31.08.03 r. . Była to „Gala Operowa” inaugurująca 50 sezon operowy, Opery Krakowskiej! Dyrygent natychmiast zaangażował się w rozmowy  z Dyrekcją i Solistami Opery Krakowskiej na rzecz koncertu w Tarnowie! Również przychylność dla tej sprawy wykazała mi Tarnowianka,  Katarzyna Woźniak  - Kierownik Działu Marketingu  Opery Krakowskiej ( e-mail: k.wozniak@opera.krakow.pl). W Tarnowie od początku mojemu pomysłowi zorganizowania koncertu, towarzyszy Redaktor Ryszard Zaprzałka  z Tygodnika „Echo Tarnowa”- e-mail: echo_tarnowa@poczta.okay.pl  , który niedawno został zaproszony do domu  Państwa Albinów w Tarnowie. W najbliższym czasie ukaże się w „Echu Tarnowa” reportaż z tej wizyty! Dwa dni temu jak dostałem wiadomość, od Piotra Sułkowskiego, że  jednym z niewielu wolnych terminów dla zorganizowania Koncertu w styczniu 2004 roku , jest środa, siódmy dzień tego miesiąca, natychmiast udałem się do siedziby II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Tak się składa, że przed kilku laty przez dłuższy okres czasu byłem lekarzem szkolnym w tej placówce! Znam większość Profesorów w tym Liceum, w tym obecną Dyrektor mgr  Halinę Pasternak, która entuzjastycznie przyjęła mój pomysł! Z tego co wiem, Pani Dyrektor rozdała każdemu z Nauczycieli wydrukowany mój felieton o losach  niewidomej od urodzenia Licealistki, która uczy się w klasie o profilu dziennikarskim. Również Wychowawca  Kamilii, polonista-mgr J.Olszewski  tak samo zareagował! Termin 7 stycznia 2004 roku został zaakceptowany w Liceum! Dzisiaj zaś odbyłem wędrówkę w poszukiwaniu miejsca , gdzie  miałby się odbyć styczniowy Koncert. Wybrałem Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. W tym miejscu przecież dowiedziałem się o losach Kamilii  i poznałem  Jej Matkę ! Umówiłem się z Grażyną Nowak – zastępcą dyrektora, e-mail: teatr@tarnow.ipl.net  , www.teatr.tarnow.ipl.net . Po krótkim zapoznaniu Pani Dyrektor z sednem sprawy, spotkałem się z niezwykle serdecznym przyjęciem! To człowieka buduje, gdy widzę, że jest bardzo dużo Osób niezwykle wrażliwych na nieszczęście drugich! Tylu ich spotykam na drodze życia codziennego …


Teatr powiedział : „tak” ! I na zakończenie dnia znowu spotkałem się z kolejnym przejawem wrażliwości na  los Niewidomej Licealistki ! Tadeusz Filipów, bo o Nim mowa, właściciel Drukarni „ Gama” w Tarnowie – www.gama.tarnow.pl , powiedział, że gratis wydrukuje afisze informujące o styczniowym koncercie! Mam nadzieję, że w mojej wędrówce po Tarnowie, nadal będę spotykał coraz więcej ludzi dobrej woli! Innych przecież nie spotykam. A przecież mam w odwodzie około 1000 Moich Pacjentów, których informuję na bieżąco  o losach Koncertu! Oni też reagują pozytywnie. Jedna z Moich Pacjentek zobowiązała się odwiedzać Kamilę w Jej domu , w godzinach przedpołudniowych, gdy jest sama  i nie ma Jej kto czytać na głos tekstów z podręczników. Mama Kamilii , musi przecież iść do pracy w Szkole Podstawowej  nr 23 w Tarnowie – wraca do domu , gdy Córka jest w Liceum . Kamila wraca wieczorem, a po kolacji zmęczona Matka, z wielką miłością, zaczyna czytać na głos  kolejne teksty… ukochanej Córce! Macierzyństwo zdolne jest pokonać wszystkie przeszkody! Każdy z nas doświadczał tego samego od własnej Matki !


Za kilka dni opiszę dalsze wydarzenia ! Telewizja Kraków i Radio Kraków czekają w kolejce,  na sygnał z Tarnowa. Rodzi się „wielka rzecz”, w moim rodzinnym mieście Tarnowie! Czekam na Państwa propozycje i deklaracje… Będziemy mieć sporo pracy ale jeszcze więcej satysfakcji! Bo lepiej jest „dawać” niż „brać”


Pozdrawiam: Jacek Roik .


 


Tarnów, dnia 26.09.2003 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>