Gdzie w Polsce leczą jadem pszczelim?

Proszę o podanie adresów miejsc,gdzie leczą jadem pszczelim?.Z góry dziękuję. T.B. Ja znam adresy,przynajmniej 2 Lekarzy w Polsce,którzy zajmują się tymi zagadnieniami!Wszystkich zainteresowanych proszę o listy w tej sprawie!Podam adresy! A teraz proszę przeczytać o właściwościach jadu pszczelego…
Jest jeszcze jeden produkt pszczeli, który być może w przyszłości będzie miał coraz szersze zastosowanie w leczeniu. Mowa o jadzie pszczelim. Żądło pszczoły jest zaopatrzone w pewną porcję jadu. Ilość jadu wprowadzona do ciała człowieka przez pszczołę w czasie użądlenia wynosi ok. 0,012 mg. Jego minimalna dawka wystarcza do wywołania reakcji bardzo przykrych dla organizmu ludzkiego. Najsilniejszą opuchliznę wywołuje użądlenie w okolicy oka, w usta oraz wewnątrz jamy ustnej. To ostatnie może zagrażać życiu. 500 użądleń powoduje z reguły śmierć wskutek ogólnego zatrucia organizmu. Jad pszczeli ma właściwość niszczenia krwinek czerwonych, a więc wykazuje działanie hemolityczne. Jak postępować w razie użądlenia przez pszczołę? Przede wszystkim nie należy dopuścić, aby cała porcja jadu. zawarta w pęcherzyku jadowym wlała się do ranki i dlatego trzeba jak najszybciej aparat żądłowy usunąć przez wyskrobanie go po prostu paznokciem lub ostrzem scyzoryka. Nie należy go chwytać palcami, gdyż w ten sposób powoduje się wyciskanie dalszych porcji jadu z pęcherzyka jadowego. W razie silnego zatrucia jadem należy bezzwłocznie udać się do lekarza.
Jad pszczeli wszedł jako jedyny produkt pszczeli do zestawu lekarstw oficjalnie uznawanych przez medycynę na całym świecie. Posiada właściwości bakteriobójcze. Jego skład chemiczny jest niedostatecznie zbadany. Wiadomo, że zawiera wapń, magnez, fosfor, czysty węgiel, wodór, azot i siarkę. 57 proc. suchej masy stanowią białka. Można go przechowywać bez szkody w temp. do 100 stopni C. Leczenie jadem może odbywać się wyłącznie pod nadzorem lekarza specjalisty. Stosuje się go w formie maści, zastrzyków a także bezpośrednich iniekcji żądłami pszczół, uważanych za najskuteczniejsze. Stosowanie jadu pszczelego u chorych na serce, wątrobę, nerki i trzustkę nie jest wskazane. Nie można stosować go przy cukrzycy, przy wycieńczeniu organizmu, w gruźlicy, schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego i przy wszelkich chorobach zakaźnych. Ankieta rozpisana wśród pszczelarzy całego świata na temat leczenia jadem pszczelim wykazała, że 58 proc. pszczelarzy wyleczyło się całkowicie z reumatyzmu dzięki pracy w pasiece, 29 proc. doznało znacznej poprawy zdrowia. Badania w tym zakresie trwają.Medycyna ludowa traktowała jad pszczeli jako skuteczny środek leczniczy w różnych postaciach reumatyzmu. Uczeni zaobserwowali działanie jadu pszczelego na wzmożone wytwarzanie hemoglobiny we krwi, na rozszerzanie się małych arterii i naczyń włosowatych, obniżanie się ciśnienia i regulację przemiany materii. W krajach zachodnich (Francja, Szwajcaria, Niemcy) od 30 lat produkowane są preparaty jadowe w zastrzykach i do wcierania.

14 myśli nt. „Gdzie w Polsce leczą jadem pszczelim?

 1. Stowarzyszenie chorych na stwardnienie rozsiane w Głogowie chciałoby zrobić odczyt prelekcję na temat leczenia stwardnienia rozsianego produktami z miodu pszczelego – czy znalazł by się ktoś kto by tą prelekcję przeprowadził (oczywiście odpłatnie).
  Czekam na wiadomość.
  Mój telefon 697 97 2345

 2. Witam wiele wiem o metodzie leczenia pszczołami złaszcza poprzez urzadlenie i mialam znajomego ktory leczył mojego tatę na kregosłup własnie taką metodą lecz niestety zmarł teraz poszukuje kogoś kto sie tym zajmuje.

 3. Prosze o podanie adresow lekarzy ktorzy lecza jadem pszczelim pania T.B ktora napiszala ze zna dwa adresy ,lecz ich nie podala .Z gory dziekuje Pozdrawiam Krystyna

 4. Witam i bbbb prosze o informacje czy udalo sie Pani znalezc ? Mam duze problemy i polecono mi te metode a jestem w Polsce krotko. Moj mail forumfr@gmail.co i pol tel 511 608 220 Dziekuje.
  Teresa

 5. Od 4 lat leczę swoje kolana jadem pszczelim po przeczytaniu kilku rosyjskojęzycznych opracowań na ten temat. Choroba reumatyczna kolan objawiała się tym, że nie mogłem dłużej niż godzinę usiedzieć w kinie oraz prowadzić pojazd (pozycja siedząca). Od pierwszego sezonu aplikowania jadu w kolana – problem znikł (trzy użądlenia na kolano). Teraz każdego lata aplikuję sobie po dwa użądlenia i nie wiem co to ból kolan. Chętnie poddałbym się użądleniom w okolicach lędźwi, ale wstrzyknięcie jadu samemu jest praktycznie niewykonalne.

 6. Witam
  Proszę uprzejmie o informację nt miejsc,gdzie leczą jadem pszczelim? również kontakty do lekarzy w Polsce,którzy zajmują się tymi zagadnieniami!
  z góry dziękuję i pozdrawiam,

 7. Prosiłabym o adresy lekarzy w Polsce, którzy leczą jadem pszczelim.
  Z góry dziękuję
  Beata

 8. ARKADIA-GISSA CENTRUM MEDYCYNY NATURALNEJ, DR JAN GIZA

  24-120 Kazimierz Dolny, ul. Krakowska 25
  tel./fax 081 881 00 84, 0691 024 500

 9. Chciałabym dowiedzieć sie ile kosztyuje to leczenie jadem pszczelim . Mąż choruje na SM. Prosze mi pomóc . Nie chciałabym dalszego postępu choroby. na razie chodzi i pracuje, ale ma takie utraty czucia teraz w koncówkach palców u rąk. mAŁGORZATA H.

 10. Od wielu lat choruję na bóle kręgosłupa.
  Bardzo proszę o namiary na osobę która leczy jadem w okolicach Krakowa.

  Mój adres:
  markow1@wp.pl

  Dziękuję.

 11. witam-proszę o podanie czy gdzieś na pomorzu jest /są lekarze , którzy zajmują się tą metodą- słyszałem także o jednym państwie/małżeństwie które zajmuje się tym nieodpłatnie- jeżeli ktoś zna/wie czy istnieje coś takiego na pomorzu BARDZO PROSZĘ O POMOC !!! Z GÓRY DZIĘKUJĘ !

 12. Witam, 10 lat temu leczyłem stawy kolanowe ukoszeniami z bardzo dobrymi wynikami, czy ktoś zna jakiś specjalistów od apiterapi w okolicach Warszawy. Niestety jedno kolano nie zostało wyleczone i teraz zaczyna bolec!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>