Gdyby nie ciągły stres- list od Internauty.

Szanowny Panie Doktorze ! Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Pyta Pan o inne moje schorzenia, poza przerostem prostaty, są to hemoroidy. Prowadzę siedzący tryb życia i większość czasu spędzam – z tytułu wykonywanej pracy – w samochodzie. Jestem osobą nie pijącą i nie palącą. Nie mam nadwagi. Gdyby nie ciągły stres, mógłbym powiedzieć, że prowadzę higieniczny tryb życia. To tyle na mój temat.
Z wyrazami szacunku: H. R.

Moja odpowiedź: z analizy Pana listu wynika, że cierpi Pan na chroniczny brak aktywności fizycznej. Koniecznie musi Pan znaleźć czas na spacery. Wysiłek fizyczny pod różnymi formami ma działanie antystresowe! Ponadto ruch może zmniejszyć dolegliwości ze strony hemoroidów. W ramach profilaktyki powinien Pan złożyć wizytę w Gabinecie Proktologicznym, a gdyby w Pana miejscowości nie było takiego specjalisty to u Chirurga, aby zbadać czy nie ma stanu zapalnego w jelicie grubym?. Nie wiem czy Pan cierpi na zaparcia stolca?- jeżeli tak to trzeba w diecie zwiększyć ilość spożywanego błonnika korzystając z przepisu na chleb z pełnego ziarna, który niedawno nadesłała mi Internautka:
http://www.roik.pl/13049/. Nie może Pan również zapomnieć o systematycznych wizytach u Urologa ze względu na przerost prostaty! Trzeba również wyeliminować ewentualne stany zapalne w organizmie, stad zalecam Panu wizytę u Stomatologa i Laryngologa! Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że uzupełnianie magnezu (poprzez dietę- warzywa, jarzyny i owoce) można ?wzmocnić? tabletkami dolomitowymi. Dolomit to naturalny węglan wapnia i magnezu- ja od kilkunastu lat łykam codziennie po kilka tabletek ponieważ stres wypłukuje z organizmu, droga wydalanego moczu ten ?pierwiastek życia?! Oczekując na Pana kolejny list za kilka tygodni mam nadzieję, że moje porady okażą się skuteczne i stan Pan zdrowia ulegnie poprawie! Z wyrazami szacunku : Jacek Roik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>