Gdańsk: nowatorska operacja rekonstrukcji piersi.

Współczesna chirurgia daje coraz większe możliwości rekonstrukcji piersi po amputacji.Współczesna chirurgia daje coraz większe możliwości rekonstrukcji piersi po amputacji. Pierwszy w Polsce zabieg rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych u pacjentki po amputacji z powodu nowotworu wykonał w Gdańsku prof. dr hab. Janusz Jaśkiewicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Profesor Jaśkiewicz pobrał komórki macierzyste z fałd tłuszczu pacjentki, poddał je obróbce w specjalnym urządzeniu, a następnie wszczepił w miejsce po usuniętej piersi. Przeprowadzony zabieg miał na celu odtworzenie tkanki podskórnej ? donosi Dziennik Bałtycki.

Chirurdzy użyli urządzenia o nazwie Celution 800/CRS, w którym z zastosowaniem specjalnego enzymu hoduje się komórki macierzyste oraz regeneracyjne pobrane od pacjenta. Gdy zawiesina z komórkami tłuszczowymi jest gotowa, podaje się ją lub wstrzykuje w okolice ciała okaleczone w trakcie zabiegów z zakresu chirurgii onkologicznej, wskutek ciężkiej choroby (np. cukrzycy), urazów czy radioterapii.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, urządzenie jest bardzo drogie, na jego zakup pozwolił sobie się jedynie szpital Swissmed-u. NFZ nie refunduje jeszcze tej nowatorskiej metody rekonstrukcji piersi ? jeden zabieg kosztuje ok. 20 tys. zł. Część zabiegów prof. Jaśkiewicz będzie wykonywał bezpłatnie, w ramach prowadzonych badań naukowych.

Więcej: Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

9 myśli nt. „Gdańsk: nowatorska operacja rekonstrukcji piersi.

  1. Interesuje mnie bardzo zabieg rekonstrukcji piersi nową metodą -tzn poprzez komórki macierzyste.Jeżeli to możliwe ,bardzo proszę o bliższe dane dot. tej metody i problematyki.

  2. Jestem bardzo zainteresowana tą nowatorską metodą rekonstrukcji piersi. Półtora roku temu przeszłam mastektomię lewej piersi . Chętnie wzięłabym udział w ramach prowadzonych badań naukowych.Proszę o kontakt Teresa

  3. Proszę o podanie informacji z kim należałoby się kontaktować aby być osobą zakwalifikowaną do zabiegu w ramach prowadzonych badań przez Pana Profesora.

  4. Obecnie oczekuję na zabieg mastektomii podskórnej z użyciem ekspandera a następnie implanta silikonowego. Zabieg ma być wykonany w ostatnim tygodniu sierpnia 2010. Byłabym bardzo zainteresowana zastąpieniem powyższego zabiegu operacją rekonstrukcji piersi z użyciem macierzystych komórek – w ramach prac badawczych Pana Profesora.

  5. Witam mam 31 lat od 20 kwietnia/2010 jestem AMAZONKĄ zakończyłam już leczenie chemio i radioterpią ost. 06/07/10r, czuję się bardzo dobrze blizna i skóra ładnie się zagoiła jestem bardzo zainteresowana nowatorską metodą profesora – bardzo bym chciała wziąść udział w pracach badawczych. Pozdr dla wszystkich AMAZONEK i wielkie DZIĘKI dla PROFESORA, że chce leczyć w ten sposób pacjentki.

  6. Witam, czy istnieje możliwość zakwalifikowania się na rekonstrukcję tą metodą w ramach badań klinicznych (czyli nie ponosząc kosztu 20 tys.zł). Natomiast do Amazonek mam pytanie proszę niech napiszą coś kobiety, którym udało się zrekonstruować pierś tą metodą, czyli jakie są ich odczucia itp.

  7. Witam.Od 1,5 roku jestem amazonką.Radioterapie zakończyłam w styczniu 2010r.Bardzo chciałabym skorzystać z nowej metody rekonstrukcji piersi.Może ktoś ma jakieś informacje jak sie zakwalifkować?może są jakieś osoby po rekonstrukcji tą metodą?Proszę o kontakt.POZDRAWIAM

  8. Witam. Jestem po mastektomii piersi prawej od 2003 roku. Chciałabym zapytać jakie są warunki przeprowadzenia rekonstrukcji piersi i jaka jest cena operacji?Czy istnieje ryzyko niepowodzenia w operacji… skutki uboczne itp?

  9. Witam serdecznie. Czy istnieje możliwość zakwalifikowania mnie na tego rodzaju zabieg? Rok temu miałam operacyjne powikszenie piersi z powodu stanu zapalnego niestety musiałam usunąć implanty.Teraz mam bardzo obwisłe piersi. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>