Francja: pestycydy i leki w wodzie mineralnej znanych marek.

Niebezpieczne substancje, w tym syntetyczne hormony wykryto w co piątej butelce francuskiej wody mineralnej. Niepokojące wyniki badań francuskiego Narodowego Instytutu Konsumpcji opublikowało renomowane pismo „60 Milions des Consommateurs”. Badania dotyczyły m.in. wody mineralnej znanych marek, która sprzedawana jest na całym świecie. W wodzie marki „Saint Yorre” odkryto na przykład śladowe ilości syntetycznych hormonów, które stosowane są w leczeniu raka piersi. W wodzie marki „Volvic” i „Vittel” znajdowała się natomiast nieznaczna ilość silnych środków chwastobójczych, których stosowanie zakazane zostało we Francji już 11 lat temu – informuje RMF FM.

Producenci twierdzą, że do skażenia wody mogło dojść w trakcie badań. Autorzy tych ostatnich podkreślają, że zawartość szkodliwych substancji w wodzie jest śladowa i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia w krótkoterminowej perspektywie. Jednak w perspektywie długoterminowej niepokojąca może być nawet śladowa obecność mieszanek różnych środków chemicznych, których woda mineralna zawierać jednak nie powinna.
RMF FM/Rynek Zdrowia
Więcej: www.rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>