Franciszek człowiekiem roku tygodnika Time.

Jeśli uznanie Franciszka za człowieka roku tygodnika Time ma oznaczać, że ludzie zrozumieli jego przesłanie, to Papież jest z tego zadowolony – oświadczył ks. Federico Lombardi, komentując decyzję amerykańskiego czasopisma. W jego przekonaniu nie może ona dziwić, wziąwszy pod uwagę wielkie zainteresowanie, jakim cieszy się Papież od początku pontyfikatu.

Pozytywny jest już sam fakt, że wyróżnienie to przyznano osobie, która głosi światu wartości duchowe, religijne i moralne, a także skutecznie zabiega o pokój i większą sprawiedliwość. Ks. Lombardi zapewnił jednak, że Papieżowi nie zależy na popularności i sukcesie. Pełni on jedynie posługę głoszenia Ewangelii o miłości Boga do wszystkich – dodał watykański rzecznik.

Przypomnijmy, że Franciszek jest trzecim papieżem uznanym przez tygodnik Time za człowieka roku. W 1962 r. został nim Jan XXIII, a w 1994 – Jan Paweł II.

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego-  http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>