Foliowe ochraniacze na buty w szpitalach wędrują do lamusa.

Foliowe ochraniacze na buty w szpitalach wędrują do lamusa. Sanepid nie musiał wprowadzać zakazu ich stosowania, bo większość lecznic zrezygnowała z nich sama – informuje Głos Wielkopolski. Przepis o obowiązku zakładania ochraniaczy na buty stał się nieaktualny za sprawą bakteriologów, którzy zbadali foliowe kapcie i to co wynosi się na nich, wychodząc ze szpitala. Okazało się wówczas, że kapcie chronią jedynie szpital przed wnoszeniem błota na teren obiektu, ale nie zabezpieczają noszących je osób przed złapaniem groźnych bakterii.

Z tego też powodu ochraniacze zniknęły, m.in. z Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu, gdzie zdemontowano automaty. Podobnie postąpiono w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.

Wierny na razie foliowym ochraniaczom pozostał Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Polnej w Poznaniu. Przyczyną takiej sytuacji jest urlop dyrektora placówki – podaje Głos Wielkopolski. Jednak z obawy o większe zagrożenie epidemiologiczne na oddziałach porodowych ? jak twierdzi rzecznik prasowy szpitala Jakub Ciesiółka – kapcie zostaną zachowane.

Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, twierdzi, że w związku z tym, iż ochraniacze na obuwie nie mają merytorycznych podstaw, aby je wprowadzać jako przeciwdziałanie zagrożeniom epidemiologicznym, co jest oparte na niezależnych badaniach ekspertów od zakażeń szpitalnych, w przypadku sprawy sądowej o zakażenie, kapcie będą działały na niekorzyść dyrektora placówki..

 

www.rynekzdrowia.pl

Jedna myśl nt. „Foliowe ochraniacze na buty w szpitalach wędrują do lamusa.

  1. Swiatowe centrum sluchu w Kajetanach ma priorytet – ochraniacze- to ze pacjent porusza sie po terenie centrum w okryciu to nic -Ochraniacze-to jest to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>