Film dokumentalny „Świat według Monsanto” ukazuje historię działalności koncernu i tego, co przez dziesiątki lat dokonała jego rzekomo stuprocentowo bezpieczna produkcja.

Monsanto to koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej, który istnieje od ponad stu lat. Bardzo wiele produktów wprowadzanych na rynek przez to międzynarodowe przedsiębiorstwo zostało wycofanych ze względu na ich szkodliwość (użycie aspartamu czy agent orange’u).

Firma walczyła z problemem jak tylko mogła – fałszowała wyniki badań, blokowała inicjatywy mające na celu ograniczenie stosowania rakotwórczych pestycydów czy też szkodliwych chemikaliów w wodzie pitnej.

Działacze ruchów antyglobalistycznych i ekologicznych szczerze nienawidzą Monsanto. Żywność produkowaną z użyciem technologii Monsanto określa się w kuluarach terminem frankenfood (od Frankenstein i food – żywność), a koncern Monsatan. W opinii antyglobalistów Monsanto uskutecznia tzw. terroryzm korporacyjny.

Film dokumentalny „Świat według Monsanto” ukazuje historię działalności koncernu i tego, co przez dziesiątki lat dokonała jego rzekomo stuprocentowo bezpieczna produkcja. To opowieść o gigancie korporacyjnym, który – nie bacząc na ewidentną szkodliwość swoich działań – nie zaprzestaje ich, a w efekcie najzwyczajniej w świecie dziesiątkuje ludzkość na Ziemi.

http://www.canalplus.pl/main.php?program/full/29994

W wersji YT tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M

Zespół Stopcodex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>