Elektryczny skuter Yamaha- 5 x tańszy w eksploatacji!

W ofercie Yamaha Motor znalazł się elektryczny skuter, dzięki któremu koszty przemieszczania się po mieście są pięciokrotnie niższe niż podróże podobnym skuterem wyposażonym w silnik spalinowy.
Model EC-03 jet w stanie przejechać 43 kilometry na pojedynczym, trwającym 6 godzin ładowaniu baterii ze standardowego gniazdka.
Skuter będzie sprzedawany w całej Japonii od października. Przewidywana cena detaliczna pojazdu to 252 000 jenów, czyli około 2800 dolarów.

W przyszłym roku EC-03 zostanie udostępniony w Europie i na Tajwanie. Yamaha ma nadzieję, że w ciągu najbliższych 5 lat sprzeda 300-500 tysięcy sztuk tego modelu.

Ramę skutera wykonano ze stopu aluminium. Jest on zasilany 50-woltowym akumulatorem produkcji Sanyo.

Yamaha w 2002 roku jako pierwsza firma rozpoczęła masową sprzedaż elektrycznych skuterów. Do roku 2007 koncern wypuścił na rynek 3 modele takich pojazdów. Wówczas produkcję wstrzymano ze względu na problemy z akumulatorami.

EC-03 oznacza zatem dla Yamahy powrót na rynek skuterów elektrycznych.

Autor: Mariusz Błoński, www.kopalniawiedzy.pl

Źródło: PhysOrg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>