Elektrowstrząsy leczą uzależnienie od internetu w Chinach.

Chiński lekarz za równowartość 600 dolarów miesięcznie proponuje dzieciom i rodzicom obóz terapeutyczny, który ma pomóc w leczeniu uzależnienia od internetu. Podczas kuracji stosowana jest terapia… elektrowstrząsami. Chiny, w których 40 mln internautów gra w sieci, problem uzależnienia od internetu jest bardzo duży – informuje The Times.

Dr Yang Yonxin obiecuje wytchnienie strapionym rodzinom. Za równowartość 600 dolarów miesięcznie rodzice mogą oddać dzieci pod opiekę lekarza. Yonxin prowadzi specjalny obóz, na którym dzieci, zwykle poniżej 16 roku życia, leczą się z uzależnienia od internetu. Jedną z metod terapeutycznych są elektrowstrząsy.

Środowisko lekarskie krytukuje metody chińskiego lekarza. ? Należy raczej starać się zrozumieć dzieci, zamiast traktować je systemem nagród i kar, takich jak porażanie prądem ? mówi Tao Ran założyciel pierwszego w Chinach ośrodka do walki z uzależnieniem od internetu, w którym nie stosuje się tak kontrowersyjnych metod terapii.

www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>