Ekolodzy przeciwko połowom wielorybów.

Japońscy rybacy twierdzą, że aktywiści z organizacji Sea Sheppard obrzucili ich butelkami z chemiczną substancją. Ekolodzy skarżą się z kolei, że tylko w ostatnich dniach dwóch z nich zostało rannych podczas starć – podaje TVN24 za agencją Reuters.

Armatki wodne, petardy hukowe i race – tak japońscy rybacy odpierali atak ekologów na swój kuter. Ekolodzy niemal zbrojnie wystąpili przeciw połowom wielorybów. Połowy te – według obrońców przyrody – są barbarzyńskie i przyczyniają się do zagłady ssaków.

Połów wielorybów na Pacyfiku od lat budzi kontrowersje. Według ekologów, Japonia od lat na terenie Oceanu Spokojnego poluje na wieloryby i przyczynia się do ich zagłady.

Japończycy tłumaczą to połowem w celach naukowych, który ma umożliwić rozwój badań nad tymi ssakami. Ekolodzy jednak odrzucają te tłumaczenia i mówią, że Japończycy w rzeczywistości sprzedają te ssaki na cele spożywcze.
www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>