Ekocentrum ICPPC zaprasza!

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia miejsca, gdzie w harmonijny sposób łączymy tradycję polskiej wsi z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają nam chronić przyrodę. Tym miejscem jest EKOCENTRUM ICPPC, znajdujące się w Stryszowie, oddalone o kilka kilometrów od Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony, oraz o ok. 40 km od Krakowa. Bliskość tych miejscowości pozwala połączyć wizytę w EKOCENTRUM np. ze zwiedzaniem Krakowa, Wadowic lub odwiedzinami w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

EKOCENTRUM TO PIERWSZA W POLSCE PLACÓWKA EDUKACYJNO-POKAZOWA POŚWIĘCONA EKOLOGICZNYM TECHNOLOGIOM I ZGODNEMU Z NATURĄ, ZDROWEMU STYLOWI ŻYCIA. JEST TO JEDYNE W POLSCE MIEJSCE, GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ JAK W SPOSÓB KOMPLEKSOWY DZIAŁAJĄ EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE, takie jak:
ekodom z gliny i słomy zasilany energią słoneczną przetwarzaną przez moduły fotowoltaiczne o mocy 2,5 kW,
kolektory słoneczne służące do ogrzewania wody,
półkolistą szklaną werandę, która umożliwia pasywne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania pomieszczeń,
świetliki rurowe do oświetlania ciemnych wnętrz,
przydomową, biologiczną oczyszczalnię ścieków i kaskadę,
sferyczną szklarnię, która oszczędza o 20% energii więcej niż tradycyjna,
elektrownię wiatrową.

Wszystkie urządzenia pracują np. produkując prąd, ogrzewając wodę i pomieszczenia lub oczyszczając ścieki. Praktycznie działające urządzenia bardzo ułatwiają zrozumienie zasad ich działania. Ważnym aspektem stosowania takich ekologicznych rozwiązań technicznych jest też ekonomiczne użytkowanie wody i energii elektrycznej, co powoduje pozytywne skutki nie tylko dla środowiska, ale także oszczędności dla budżetu gospodarstwa domowego.

Przy EKOCENTRUM znajduje się ekologiczny ogródek warzywny i ziołowy. Zobaczyć można też tradycyjne rasy zwierząt hodowanych na polskiej wsi, takie jak kury zielononóżki i owce wrzosówki.

W trakcie wizyty w EKOCENTRUM uczestnicy wycieczki mają również okazję odwiedzić ekologiczne gospodarstwo rolne oraz spróbować smacznych i zdrowych dań, przygotowanych z produktów lokalnych.

UZUPEŁNIENIEM NASZEJ OFERTY JEST SZEROKI WYBÓR CIEKAWYCH WARSZTATÓW I WYKŁADÓW, KTÓRYCH POZIOM DOSTOSOWUJEMY DO WIEKU I ZAINTERESOWAŃ UCZESTNIKÓW, CO POZWALA NAM NA OBSŁUGĘ GRUP W RÓŻNYM WIEKU, ZACZYNAJĄC OD PRZEDSZKOLAKÓW, POPRZEZ UCZNIÓW WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ, STUDENTÓW, GRUPY OSÓB DOROSŁYCH. Pozwalają one zdobyć wiedzę o sprawach ważnych dla całego kraju, takich jak KONIECZNOŚĆ OCHRONY POLSKIEJ WSI czy zagrożeniach, które spowoduje dopuszczenie do sprzedaży nasion roślin modyfikowanych genetycznie. Inne tematy wykładów pozwalają poszerzyć wiedzę o zdrowym stylu życia i odżywianiu, oraz ochronie środowiska w szkole i w domu.

OFERUJEMY 20% ZNIŻKĘ DLA STUDENTÓW, ROLNIKÓW I NAUCZYCIELI.

Wykłady
Wykład kosztuje 85 – 125 zł/grupa do 25 osób. Większe grupy dzielimy na dwie podgrupy i zajęcia odbywają się wymiennie.
Proponowane tematy wykładów:

Alternatywne źródła energii
Ekologia w domu / Ekologia w domu i w szkole.
Ekologiczne i tradycyjne rolnictwo.
Podstawy permakultury.
Dlaczego i jak chronić polską wieś.
Ekologiczna turystyka w gospodarstwie.
Zagrożenie GMO (Genetycznie Modyfikowanymi Organizmami).
Ekologiczne życie – dlaczego i jak?
Zioła w medycynie, kosmetyce i kuchni

Warsztaty:

Proponowane tematy warsztatów:

Tradycyjne ozdoby na choinkę – cena dla grupy do 15 osób, ok. 2 godz. – 225,00 zł -termin do ustalenia.
Haftowana chusteczka – cena dla grupy do 15 osób, ok. 3 godz. – 300,00 zł -termin do ustalenia.
Tradycyjne palmy i wianki – cena dla grupy do 15 osób, ok. 3 godz. – 250 zł – termin do ustalenia.
Pleciemy kosze z wikliny – cena: 100 zł/osoba – grupa 6- 10 osób – termin do ustalenia .
Świeczki z pszczelego wosku, cena 6 zł/osoba, ok. 30 min – terminy do ustalenia codziennie w godz. 10:00-15:00, .
Malowanie drewnianych ptaszków, cena 6 zł/osoba, ok. 1 godz – terminy do ustalenia codziennie w godz. 10:00-15:00.
Tradycyjne przetwory na zimę – cena dla grupy do 10 osób – 250 zł, 3-4 godziny, każdy uczestnik dostanie słoik z przetworami, terminy do ustalenia w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.
Zioła w domu i w lecznictwie – cena dla grupy do 15 osób – 300 zł , ok. 3 godz. – (każdy uczestnik dostanie zioła), terminy do ustalenia w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.
Ozdoby z wełny – cena 6 zł/osoba, ok. 1 godz – terminy do ustalenia codziennie w godz. 10:00-15:00.
Fotowoltaika w teorii i praktyce – cena 125 zł/osoba lub 750 zł od grupy (max 10 osób, dla większej ilości osób cena do uzgodnienia), wykłady i warsztaty ok. 4 godz. – termin do ustalenia.
Budowanie z gliny i słomy – cena 130 zł/osoba lub 820 zł od grupy max 10 osób (dla większej ilości osób cena do uzgodnienia), wykłady i warsztaty ok. 5 godz. – termin do ustalenia – istnieje możliwość krótszej, tańszej wersji tych zajęć.
Ekologiczne budownictwo – domy z gliny i słomy – wykład i warsztaty – wersja zajęć dla szkół cena 350 zł dla grupy do 15 osób.
Istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów Od ziarenka do bochenka we współpracującym z nami gospodarstwie ekologicznym.

Więcej informacji o EKOCENTRUM ICPPC znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej http://eko-cel.pl .
Rezerwacji terminów zwiedzania EKOCENTRUM oraz wykładów i warsztatów można dokonywać za pomocą poczty elektronicznej: biuro@icppc.pl i asystent@icppc.pl lub pod numerem telefonu: +33 87 97 114.

Wierzymy, że wizyta w EKOCENTRUM będzie ciekawym przeżyciem dla wszystkich uczestników i świetną okazją do poznania wielu ekologicznych rozwiązań technicznych, oraz niepowtarzalną możliwością powrotu do smaków dzieciństwa, dzięki wspaniałej kuchni oferowanej przez współpracujące z nami gospodarstwo ekologiczne.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół EKOCENTRUM ICPPC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>