Egzema na dłoniach. Jestem w 3 miesiącu ciąży! Co robić? List od Anety.

Witam Panie Doktorze! Dzisiaj natknęłam się na Pana stronę internetową w poszukiwaniu ostatniej deski ratunku. Trzy lata temu pojawiła się u mnie egzema dłoni, było to akurat pod koniec ciąży. Później jakieś maści mniej lub bardziej skuteczne ale i tak były stałe nawroty i ciągle pojawiały się nowe swędzące i bolące miejsca. Unikałam detergentów i częstego kontaktu z kosmetykami i było różnie, czasem gorzej czasem lepiej. Aż do teraz kiedy jestem w trzecim miesiącu ciąży i zaczął się koszmar z moimi dłońmi. To jest nie do opisania, jestem całkowicie bezradna i załamana.
Stan moich rąk jest tragiczny z dnia na dzień. Pękające i sączące się
pęcherze, pękająca skóra – nie radzę sobie. Ze względu na mój stan
odstawiłam wszystkie maści. Nie wiem co stosować żeby złagodzić objawy ale najbardziej zależy mi na tym aby poznać przyczynę i wyleczyć tą chorobę. Nie wiem czy w ciąży jest to możliwe.
Dlatego zwracam się do Pana o pomoc, jakieś wskazówki, rady, co robić, co mogę stosować w moim stanie??? Bardzo proszę…
Pozdrawiam: Aneta

Szanowna Pani!
Proponuję skontaktowanie się telefonicznie z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu- www.instytut-mikroekologii.pl w sprawie wykonania badań kału o nazwie KyberMyk i KyberStatus w celu wykrycia przyczyny Pani dolegliwości! Instytut wysyła zestawy do takich badań oraz wnikliwe informacje na temat wyników badań łącznie z propozycjami dietetycznymi i terapeutycznymi! Z poważaniem: Jacek Roik,

Jedna myśl nt. „Egzema na dłoniach. Jestem w 3 miesiącu ciąży! Co robić? List od Anety.

  1. Miałem podobny problem, może nie tak drastyczny jak Pani opisuje.Żadne maści nie pomagały tylko nieco łagodziły stan zapalny. A co pomogło ?. Słońce!!!!. Tak się złożyło że wreszcie wyjechałem na długo wyczekiwany urlop( marzec) w okolice równika.W ciągu trzech dni znikło swędzenie. A po dwóch tygodniach prawie nie było śladu po egzemie. Po powrocie zacząłem dociekać przyczyny tego zjawiska. Okazało się że „sprawcą” jest witamina D3 która jest wytwarzana przez organizm pod wpływem slońca. Tak więc proszę spróbować w porozumieniu z lekarzem wizyte w dobrym solarium lub suplementację witaminą D3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>