„Efektywne Mikroorganizmy” w Gabinecie- Wiesława Kuldanka- Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa !

Dzięki przychylności Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Moje Miasto Tarnów przygotowuje się do kompleksowego wdrożenia technologii ?Efektywnych Mikroorganizmów”!. Kolejnym krokiem w tym kierunku było spotkanie w dniu 12.12.08 r. w Gabinecie Dyrektora Wiesława Kuldanka. Zaproszenie Goście to : dr Justyna Zamorska z Zakładu Oczyszczania i Ochrony Wód, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukaszewicza oraz Wojciech Sowiński przedstawiciel Firmy ?Greenland? . Tematem spotkania było : ?Jak rozwiązywać problem odpadów komunalnych??. Prelegenci przedstawili 25 minutowy film video pod tytułem: ? Zastosowanie preparatu EM-BIO produkcji Firmy Greenland Technologia EM Paweł Zajączkowski na sortowniach i wysypiskach śmieci??. Szczególnie ciekawe wyniki badań mikrobiologicznych i parazytologicznych kompostu ze śmieci z Zakładu Separacji Odpadów w Kozodrzy przedstawiła dr Justyna Zamorska: w badanej próbce nie stwierdzono obecności bakterii Salmonella spp. ani żywych jaj pasożytów jelitowych!.
Gdziekolwiek są organizowane po raz pierwszy spotkania na temat zalet technologii ?Efektywnych Mikroorganizmów? w ochronie środowiska wywołują one konsternację i zdziwienie! Panuje obiegowy pogląd, że to co jest na wszystko, jest do niczego! Mogę potwierdzić, że ta opinia nie dotyczy technologii prof. Teruo Higii . Po przeczytaniu literatury na temat ?EM? i kontaktach z Ekspertami- Praktykami od ?Efektywnych Mikroorganizmów? mogę śmiało mówić, że są do wszystkiego! Dyrektor Wiesław Kuldanek zapowiedział dalsze spotkania na temat praktycznego zastosowania ?EM? w Tarnowie.
Oto pozostały skład osobowy uczestników spotkania w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa :
1) ze strony Wydziału:
Elżbieta Iwaniec Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej
Marek Kaczanowski Kierownik Referatu Ochrony Środowiska

2) ze strony Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych przy ul. Cmentarnej w Tarnowie (składowisko miejskie)
Jan Gibała Dyrektor
Janusz Łabno Kierownik Kompostowni.

Do dalszych rozmów w Tarnowie dołaczy Jarosław Jaglarz ze Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego „EMEKO” – www.emeko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>