„Dzwonek Odolanowski” informuje: Statuetka Burmistrza Odolanowa dla Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

Echa występu Kapeli znad Baryczy na rzecz Tarnowskeigo Hospicjum Domowego przy Parafii XX Misjonarzy w Tarnowie, znalazły swój wyraz na łamach najnowszego numeru Dwutygodnika Samorządowego „Dzwonek Odolanowski” , ukazującego się w nakładzie 500 egzemlarzy. Henryk Włodarek tak opisuje koncert wTarnowskim Teatrze, słynnej nie tylko w Polsce Kapeli pochodzącej z Odolanowa.

Kilkadziesiąt minut przed 17-tą w kierunku Tarnowskiego Teatru zmierzały grupki osób. Wszyscy podążali na Koncert Kapeli znad Baryczy – słynnej z występów w Radio Maryja i TV Trwam. Kapela wylansowała wiele piosenek o tematyce religijnej oraz patriotycznej. Ostatni przebój kapeli ?Moherowe Berety? również w Tarnowie wzbudził entuzjazm na widowni i był kilka razy bisowany! Wraz z kapelą do ponoć najcieplejszego grodu w Polsce udał się burmistrz Odolanowa Józef Wajs, który przekazał na ręce Prezesa ks. proboszcza Zdzisława Góry z Parafii Św. Rodziny pamiątkową statuetkę dla Tarnowskiego Hospicjum Domowego, która jest jedyną taką placówką w mieście. Ponadto zebranych w Teatrze, o codziennej pracy Anonimowych Wolontariuszy poinformowała s. Lidia Lupa, koordynująca ich pracą na rzecz umierających w swoich domach pacjentów. z powodu nowotworów. Siostra Lidia sama świeci swoim przykładem i poświęceniem, a jej dzień pracy przeważnie kończy się o północy! Koncert charytatywny wspaniale prowadziło małżeństwo Magdalena i Krzysztof Kossoniowie z Tarnowa. Teatr pękał w szwach, organizatorzy przygotowali 296 bezpłatnych numerowanych wejściówek a służby techniczne teatru zorganizowały jeszcze dodatkowo 50 miejsc. Celem koncertu, było zwrócenie uwagi na działalność Tarnowskiego Hospicjum Domowego i cel ten został osiągnięty! Przy okazji kwestowano na zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum. Wspólne granie i śpiewanie zakończyło się kilka minut przed 20- tą.
Henryk Włodarek, hw@odolanow.pl, www.odolanow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>