Dzisiejsi superbohaterowie dają chłopcom zły przykład- tak twierdzą pycholodzy!

Współcześni superbohaterowie stanowią zły wzorzec dla chłopców, ponieważ promują agresję i zemstę, jako sposób na życie – twierdzą psycholodzy. Oglądanie superbohaterów walczących z czarnymi charakterami nie jest najlepszym obrazem, jeśli chce się wychować chłopców na życzliwych, a nie stereotypowo agresywnych mężczyzn.
O ile superbohaterowie starej daty mieli zwykłe zawody i wierzyli w sprawiedliwość społeczną, nowe pokolenie hollywoodzkich bohaterów cechuje agresja, sarkazm i rzadkie powoływanie się na dobro ogółu czy humanitaryzm.

Dr Sharon Lamb z Univeristy of Massachusetts, powiedziała, że ucieleśnieniem współczesnego filmowego superbohatera – takiego jak Iron Man – jest zwykle milioner, który dąży do realizowania swoich prywatnych celów.

Dawniej superbohaterowie walczyli z kryminalistami. Wg niej Superman, który był reporterem i Green Lantern, który pracował jako inżynier, zostali stworzeni, aby walczyć o sprawiedliwość społeczną i byli reakcją na rodzący się faszyzm. Współcześni superbohaterowie są wolni od takich ideałów i myślą tylko o sobie. Badaczka podkreśla, że chłopców powinno się uczyć umiejętności dystansowania się od oglądanych obrazów i wyszukiwać kłamstw w przekazać medialnych.(PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>