Dziewczyny o normalnej wadze bardziej atrakcyjne.

Młodzi mężczyźni uznają kobiety o normalnej wadze i budowie za bardziej atrakcyjne i zdrowe niż te o wadze poniżej przeciętnej – stwierdzili autorzy badania przeprowadzonego w Szkocji na uniwersytecie Saint Andrews wśród studentów w wieku 18-26 lat. Jak informuje portal BBC News zespół z uniwersyteckiej pracowni Perception Lab zebrał informacje od 84 studentek na temat ich zdrowia i zrobił zdjęcia ich twarzy. Fotografie pokazano następnie grupie studentów-mężczyzn, prosząc, by ocenili zdrowie, atrakcyjność i wagę pokazanych osób. Okazało się, że dziewczyny, których waga mieściła się w przeciętnej skali, były uznane za bardziej pociągające i zdrowe od tych z niedowagą i nadwagą.

Badanie wykazało też, że już osobom w młodym wieku mającym nadwagę dokuczają kłopoty zdrowotne – przeziębienie i grypa zdarza się u nich częściej i trwa dłużej, mają wyższe ciśnienie i zażywają więcej antybiotyków.

Kierujący badaniem prof. David Perret podkreśla, że jego uczestnicy nie uznali za najbardziej atrakcyjne dziewczyny o „rozmiarze zero”, ale woleli te o standardowej wadze. „To wyraźny sygnał do wszystkich dziewcząt, które uważają, że muszą mieć niedowagę, żeby być atrakcyjne” – podkreślił naukowiec.

Wyniki badania publikuje w internecie magazyn naukowy „Perception”. AWL

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>