„Dziennik Zachodni”: Spór wokół studiów z homeopatii.

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz protestuje przeciwko uruchomieniu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym podyplomowych studiów z homeopatii. To jedyna uczelnia w Polsce, która zdecydowała się na taki krok – informuje „Dziennik Zachodni”. „Leczenie homeopatyczne jest niezgodne z zasadami sztuki lekarskiej” – twierdzi Hamankiewicz, który napisał list protestacyjny do minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej i poprosił o „wnikliwe zbadanie sprawy”.

Prezes NIL obawia się, że niedługo uczelnia może zdecydować się na kształcenie z zakresu urynoterapii, czyli leczenia moczem czy innych „działów” medycyny niekonwencjonalnej.

Swojej decyzji o utworzeniu studiów homeopatycznych dla lekarzy i farmaceutów broni rektor SUM prof. Przemysław Jałowiecki. „Homeopatia jest wykładana na wielu uniwersytetach w Europie, m.in. we Francji, Niemczech czy Austrii” – ripostuje rektor.

W Polsce nie ma regulacji prawnych, które uznawałyby homeopatię za umiejętność medyczną, a korzystają z niej tysiące pacjentów. O przyznanie homeopatii medycznego statusu zabiega Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>