„Dziennik Polski Tarnowski”- Spotkanie z lekarzem entuzjastą.

TARNÓW. Kilkadziesiąt osób zjawiło się w restauracji Bristol na 65 z kolei spotkaniu w cyklu ?Na skrzydłach po drabinie? organizowanym przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię. Tym razem gośćmi specjalnymi Konfraterni byli: lekarz Jacek Roik i red. Zygmunt Szych, autor wydanej w maju książki ?Historia haniebnego zaniechania?. Jej treścią jest wywiad-rzeka z doktorem Roikiem, a tytułowe zaniechanie dotyczy tarnowskich Targów Zdrowej Żywności, które skończyły się po kilkunastu edycjach. roikAutor i bohater długiego wywiadu opowiadali m.in. o idei zdrowej żywności, jaka zrodziła się w Tarnowie, w połowie lat 80. minionego wieku. Ujawniali nieznane fakty, przyznawali się do swoich preferencji kulinarnych, potępiali absurdy, przytaczali anegdoty itd.

Jacek Roik (inicjator i współtwórca Targów Zdrowej Żywności) przekonywał zebranych do porzucania zgubnych nałogów i zdrowego odżywiania. Dał się po raz kolejny poznać jako lekarz entuzjasta, bezwzględny promotor zdrowego stylu życia. W kameralnym spotkaniu prowadzonym przez Krystynę Drozd uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich sympatycy i pacjenci lekarza. Zainteresowani mogli na miejscu nabyć ?Historię haniebnego zaniechania? i zdobyć autografy autora i bohatera tego książkowego wywiadu.

Wieczornemu spotkaniu, podsumowującemu ćwierćwiecze aktywności Jacka Roika i promującemu najnowszą książkę o nim, towarzyszyły występy: Chóru Kameralnego Cantores Sanctae Familiae przy parafii św. Rodziny w Tarnowie, utalentowanego akordeonisty Wiesława Ochwata i sopranistki Małgorzaty Wyszogrodzkiej. Akompaniował jej organista Mariusz Łabędź.

Redaktor Marek Baran, tel. 0- 14, 621 35 20
tarnow@dziennik.krakow.pl
www.dziennikpolski24.pl

Moje podziekowanie za zorganizowanie spotkania z okazji 25- lecia mojej działalności na rzecz zdrowia, zdrowego stylu życia i zdrowej żywnośći nie tylko w Tarnowie.

http://www.roik.pl/po-65-spotkaniu-%e2%80%9ena-skrzydlach-po-drabinie%e2%80%9d-moje-starania-o-zdrowa-zywnosc-dla-tarnowian-i-calej-polski-zaczalem-w-1984-roku/

Jedna myśl nt. „„Dziennik Polski Tarnowski”- Spotkanie z lekarzem entuzjastą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>