„Dziennik Polski”: „Centrum Autyzmu” z długą listą uwag.

Rodzice protestują nawet przeciwko nazwie tej placówki – alarmuje „Dziennik Polski”. W Krakowie ma od września ruszyć Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Autyzmu”. Pedagodzy i rodzice, którzy na co dzień opiekują się chorymi dziećmi, przyznają, że to cenna inicjatywa. Obawiają się jednak, że pośpiech i niedopracowanie pomysłu mogą zepsuć końcowy efekt. „Podczas pierwszego spotkania wiceprezydent Anna Okońska-Walkowicz przyznała, że nie zna się na kształceniu specjalnym. Za wszelkie niedociągnięcia zapłacą nasze dzieci” – mówi Joanna Wróblewska, przewodnicząca Rady Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5.

Dyrektorki placówek, które będą włączone do nowego ośrodka, wątpią, czy zdążą przystosować budynki. „Obawiamy się, że z powodu braku czasu uczniowie nie rozpoczną nauki w komfortowych warunkach” – przyznaje Aneta Dziewońska, dyrektorka SOSW dla Dzieci Niesłyszących.

Joanna Wróblewska wymienia listę uwag rodziców co do realizacji pomysłu. „Nie chcemy, by szkoła naszych dzieci nazwana została +Centrum Autyzmu+, bo takie określenie będzie się za nimi ciągnęło przez całe życie” – dodaje. (PAP)

tpo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>