„Dziennik Gazeta Prawna”:Abonament nie chroni przed kolejką do lekarza.

Plaga kolejek przed gabinetami lekarskimi dotarła do prywatnych placówek służby zdrowia – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
Szczególnie boleśnie dała o tym znać końcówka roku: na odpłatną wizytę u internisty czy pediatry z powodu przeziębienia trzeba było czekać nawet tydzień – wylicza dziennik. W publicznych placówkach pod koniec roku zrobił się zator i na prywatne wizyty decydowały się nie tylko osoby z wykupionymi abonamentami, ale też szukające jednorazowej pomocy, co zakorkowało prywatne przychodnie – tłumaczy Andrzej Mądrala, ekspert Pracodawców RP. Klienci abonamentowi także poza grypowym czy świątecznym szczytem mogą mieć też problem z dostaniem się do internisty tego samego dnia, kiedy zgłoszą się do przychodni. A jeszcze większy, gdy wybierają się do specjalisty. Jak mówi Mądrala, liczba lekarzy specjalistów jest ograniczona i ich po prostu nie wystarcza.

Ponadto wiele publicznych placówek zmusza pracowników do podpisywania lojalek zakazujących pracy w innych szpitalach i przychodniach, a to utrudnia pozyskiwanie kadry do prywatnych placówek – podkreśla „DGP”. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>