Dzień Dziecka bez alkoholu ! . Apel do Rodziców ! .

Krucjata Wyzwolenia Człowieka zachęca wszystkich, a szczególnie rodziców, do podjęcia inicjatywy "Międzynarodowy Dzień Dziecka dniem bez alkoholu"…..Jest to nawiązanie do przyjętej 24 maja 2006 r. przez Sejm RP uchwały w sprawie ustanowienia 1 czerwca Dniem bez alkoholu.
Moderator Krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ks. dr Piotr Kulbacki przypomina, że w uzasadnieniu uchwały posłowie wskazali m.in. na liczbę ponad 2 mln dzieci żyjących w rodzinach z problemem alkoholowym. Warto przypomnieć treść tej uchwały sprzed dwóch lat: "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka wzywa Rząd oraz jednostki samorządu terytorialnego do podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz zmniejszenia dostępności do alkoholu w dniu 1 czerwca. Zwracamy się do przedsiębiorstw wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wyszynku i sprzedaży napojów alkoholowych do powstrzymania się od sprzedaży i podawania alkoholu w tym dniu. Wzywamy wszystkich Polaków do powstrzymania się w tym dniu od picia napojów alkoholowych. Radość i szczęście naszych dzieci to najważniejsza z idei, o której winniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie w Międzynarodowym Dniu Dziecka".
- Chociaż inicjatywa "Międzynarodowego Dnia Dziecka – dnia bez alkoholu" ma charakter symboliczny, jest ona okazją do promocji zdrowego modelu rodziny, aktywnego spędzania wolnego czasu, szerzenia idei dotyczącej radości i szczęścia własnych dzieci oraz zwrócenia uwagi dorosłych na zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, dotarcia z informacją o możliwościach pomocy dla dzieci i rodziców – zauważa ks. dr Piotr Kulbacki. Zaprasza też w imieniu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, szczególnie rodziców, do podejmowania abstynencji poprzez włączanie się w szeregi członków KWC jako daru miłości dla swoich dzieci i dzieci z otoczenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

www.info.wiara.pl

lek.med. Jacek Roik , jroik@manpol.net
tel.domowy:0-14,655-84-49
tel.do pracy:0-14,627-33-88
Moja Internetowa Poradnia Konsultacyjna.
www.jroik.manpol.net
Moja rozmowa w TVP Kraków z okazji Plebiscytu"Lekarz Roku 2005"
http://ww6.tvp.pl/3593,20060115291053.strona
Moja książka p.t."Choroby cywilizacyjne"
www.choroby-cywilizacyjne.zlotemysli.pl/profilaktyka.php
Wirtualne Targi Zdrowego Życia, Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych
www.jroik.manpol.net/wt
E-booki: www.zlotemysli.pl/profilaktyka,1/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>