Dzięki wsparciu z UE w Pionkach powstanie zakład opiekuńczo–leczniczy.

Do maja 2015 roku w Pionkach k. Radomia (Mazowieckie) powstanie zakład opiekuńczo–leczniczy dla blisko 90 pacjentów. Koszt inwestycji to przeszło 11,3 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 8,6 mln zł. W poniedziałek w Pionkach podpisano umowę o unijnym wsparciu inwestycji. Jak podkreślił dyrektor tamtejszego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Aleksander Gawlik, starania o budowę ZOL-u trwały od pięciu lat. „To inwestycja ważna i niezbędna, bo Pionki są miastem ludzi starszych i placówka stworzona z myślą o nich jest tutaj bardzo potrzebna” – podkreślił Gawlik.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny kompleks powstanie za szpitalem w Pionkach, przy ul. 15 Stycznia. W salach jedno-, dwu- i trzyosobowych, przewidzianych jest w sumie 86 łóżek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku.

Koszt inwestycji to przeszło 11,3 mln zł, z czego ponad 8,6 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych, przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Dodatkowe 2,2 mln zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Radomiu, a 500 tys. zł – miasto Pionki. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>