Dzieci wiedzą więcej o zdrowym odżywianiu.

Zakończył się program edukacyjny „5 porcji warzyw, owoców lub soku” realizowany w roku szkolnym 2011/2012 w pierwszych trzech klasach szkół podstawowych. Z badań sprawdzających efekty tego programu wynika, że ponad 90 proc. dzieci lubi jeść owoce i warzywa. Na czwartkowej (31 maja) konferencji prasowej podsumowano kampanię „5 porcji warzyw, owoców lub soku” prowadzoną w szkołach podstawowych z inicjatywy Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków. Kampania skierowana była do uczniów z pierwszych trzech klas podstawówek i szkół specjalnych, ale obejmowała też nauczycieli, rodziców i społeczności lokalne. Uczestniczyły w niej dzieci, z co czwartej szkoły w Polsce, ogółem 300 tys. uczniów.

Program ten miał upowszechnić wiedzę, że według zaleceń dietetyków i Światowej Organizacji Zdrowia należy codziennie jeść 400 gram owoców i warzyw (w tym jedną szklankę soku). Efektywność tej kampanii zbadano pod koniec jej trwania. Okazało się, że świadomość dzieci o zasadach zdrowego żywienia zwiększyła się w ciągu roku o 13 proc. Ponad 86 proc. uczniów wie, że te produkty są źródłem naturalnych witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

PAP / Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>