Dyrektor Monini Polska: Rynek oliwy z oliwek utrzyma w Polsce dwucyfrowy wzrost.

Rynek oliwy z oliwek w Polsce notuje co roku dwucyfrowe wzrosty. – Spodziewamy się, że ta tendencja utrzyma się w najbliższych latach – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Joanna Świątek, brand & trade marketing manager w firmie Monini Polska.
Największy wzrost można zaobserwować w segmencie oliw extra vergine. – Jest to spowodowane również wzrostem w dyskontach, gdzie oliwy tego typu są także obecne. Dlatego ilościowe wzrosty okazują się dużo większe niż wartościowe – mówi Joanna Świątek. Jej zdaniem, powolny spadek sprzedaży oliwy z wytłoków oliwnych, który można zaobserwować od niedawna, jest pozytywną tendencją.Jakiś czas temu w tym segmencie notowano bardzo duże wzrosty, obecnie sytuacja się ustabilizowała.

- Ten rodzaj oliwy zawojował polski rynek prawdopodobnie dlatego, że producenci niedostatecznie informują o faktycznym pochodzeniu produktu. Klient, widząc napis ?oliwa z oliwek”, pokusi się o zakup, nie wiedząc, że jest to produkt zdecydowanie gorszej jakości.Jedyna jego przewaga nad innymi tłuszczami polega na tym, że nadaje się do smażenia w bardzo wysokich temperaturach – dodaje.

www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>