”Dymolandia to nie dla nas”!-list z Gołdapi.

To czy Nasza Młodzież będzie palić papierosy zależy od Nas Dorosłych!Dzieci i Młodzież obserwuje dokładnie świat dorosłych i wyciąga wnioski, nie zawsze właściwe! Przypominam sobie rozmowę z Licealistą w Gabinecie,który wcale się nie wypierał,że już kilka lat pali papierosy! Gdy starałem się Go przekonać,aby postarał się rzucić ten zgubny nałóg,usłyszałem w odpowiedzi:”czy Pan sobie wyobraża,że Moi  Rodzice sa nienormalni i gdyby wiedzieli,że papierosy szkodzą,to by palili?”.Zamilkłem przez chwilę!Otóż Rodzice są największym Autorytetem dla Dzieci, poźniej dopiero Lekarz i Nauczyciel… Nauczycielki z Gimnazjum w  Gołdapi chcą nawiązać współpracę i wymianę doświadczeń w zakresie przekonania Młodzieży do abstynencji nikotynowej…. 

Dzień Dobry panie Doktorze!

Jestem nauczycielką z gimnazjum i wraz z innymi nauczycielami chcemy pomóc dzieciom zerwać z nałogiem tytoniowym (niestety tak jak wszędzie jest dosć spory procent palacych uczniów).Chemy zorganizować warsztaty, czy zajęcia lekcyjne dla młodzieży, ale wiemy, że MUSI to być ciekawe i trafić do nich. Czy może mógłby Pan podsunąć jakiś pomysł, np. sposoby pokonania nałogu – byłabym bardzo wdzięczna (ja jestem osobą nie palącą, więc sam pan rozumie). Czekam na odpowiedź i z góry dziekuję za zainteresowanie.Marta Mońko.

 


Szanowna Pani ! dziękuje za list! Ja niestety nie mam gotowego scenariusza na takie spotkania z Młodzieżą, jezeli znajdę adres do Fundacji prof.Zatońskiego w Warszawie, ktory poświęcił się promocji zdrowego stylu życia bez dymu tytoniowego to Pani przyślę,gdzie Pani pracuje ?Gdybym mógł  jedno zagadnienie podpowiedziec to proponuję zorganizowania wspólnego spotkania na ten temat: Rodziców i Uczniów, bo od wzoru w tej dziedzinie,idącego od Rodzicow,tak dużo zależy czy Ich dzieci bedą palić lub nie!Z wyrazami szacunku :Jacek Roik, www.jroik.manpol.net


 Dziękuję bardzo za adresy stron. Pomysł z apelem do Internautów jest bardzo dobry – oprócz scenariuszy bardzo interesują mnie też zdjęcia np. nowotworów płuc, jamy ustnej, itp, czy płuc palacza. Pochodzę z dość małej miejscowości – Gołdapi. Chciałabym bardzo podziękować za zaangażowanie i liczę na dalszą współpracę. Pozdrawiam z Gołdapi!


Jeżeli chodzi o naszą szkolną akcje antynikotynową, to napisałyśmy z koleżankami projekt :”Dymolandia to nie dla nas”, dzięki któremu otrzymałyśmy 1500 zł na jego realizację (a mamy kilka myślę ciekawych pomysłów);,także nieśmiało stawiamy kroki do walki z nałogiem u młodzieży (choć i u nauczycieli także).Gdyby ktoś z Internautów zechciał nawiązać korespondencję celem wymiany doświadczeń z Gimnazjum w Gołdapi podaję adres poczty elektronicznej Nauczycielki Pani Marty Mońko- mart.mo@wp.pl.


Jacek Roik
tel.domowy:0-14,621-53-48
tel.do pracy:0-14,627-33-88
www.jroik.manpol.net
Moja rozmowa w TVP Kraków z okazji Plebiscytu”Lekarz Roku 2005″
http://ww6.tvp.pl/3593,20060115291053.strona
Moja książka p.t.”Choroby cywilizacyjne”
www.choroby-cywilizacyjne.zlotemysli.pl/profilaktyka.php
Wirtualne Targi Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych
www.jroik.manpol.net/wt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>