Dwulatek za mały na rehabilitację…

Dzieciom chorym na autyzm rehabilitacja należy się dopiero od 3. roku życia. Dwuletni Milan z Gorzowa Wielkopolskiego, chory na autyzm, nie może być rehabilitowany, ponieważ przepisy przewidują taką pomoc dla dzieci autystycznych dopiero od 3. roku życia – podaje TVN24.

? To jest jeszcze maleńkie dziecko. My przyjmujemy dopiero w odpowiednim wieku i na podstawie orzeczenia do kształcenia specjalnego. To nie jest nasza wina, że to orzeczenie wydawane jest dopiero w wieku trzech lat ? tłumaczy Ewa Przybylska, dyrektor ośrodka edukacyjno-wychowawczego dla dzieci z autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim.

Do tego czasu, dzieckiem mają zajmować się rodzice. Specjaliści twierdzą jednak, że wbrew zapisom prawa, terapię powinno zaczynać się jak najwcześniej.

TVN24/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Jedna myśl nt. „Dwulatek za mały na rehabilitację…

  1. Jesli chodzi o przedstawionego chlopca, nie jest prawda ze nie moze on byc rehabilitowany. Zreszta malec jest objety terapia w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Chodzi o to ze nie moze on byc przyjety do osrodka poniewaz placowka ta nie ma prawa przyjmowac dzieci ponizej trzeciego roku zycia. Po rocznym okresie dziecko moze przejsc z poradni do wymienionego osrodka lub do placowki ksztalcenia specjalnego. Faktem jest ze przepisy sa niestety chore ale zaden osrodek nie moze pozwolic sobie na lamanie przepisow. Dziecko jest poki co pod opieka poradni, wiec nie jest pozostawione same sobie. Milan nie jest wyjatkiem w tym miescie, takie sa przepisy. Moze sie okzac ze terapia w poradni oraz praca rodzicow w domu doprowadzi do takiego stanu iz dziecko w cale nie bedzie musialo isc do osrodka lecz do integracyjnego przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>