Drzewo rosło… w płucach mieszkańca Rosji?

Mieszkaniec Rosji od jakiegoś czasu skarżył się na silny ból w płucach. Gdy poszedł do lekarza, był przekonany, że zachorował na raka. Jakież było zdziwienie mężczyzny i personelu medycznego, gdy okazało się, że w płucach… rosło mu drzewo.

28-letni Artiom Sidorkin, mieszkaniec Republiki Udmurckiej został poddany prześwietleniu, potem biopsji. Dopiero wtedy było już pewne, że w jego ciele nie ma nawet śladu nowotworu. Jest jednak pięciocentymetrowa jodła, przedstawiciel gatunku sosnowatych.

Władimir Kamaszew, jeden z chirurgów operujących Sidorkina powiedział, że gdy dostał się do wnętrza płuc pacjenta doznał szoku.

Zdaniem lekarzy, mógł on wciągnąć do płuc niewielki pączek jodły, po czym gałązka zaczęła rozrastać się w jego organizmie wywołując ból.

Sam mężczyzna nie pamięta, aby do czegoś podobnego doszło. – Może w jakiś sposób wciągnąłem pyłki jodły, jednak nie pamiętam tego – powiedział.

- Jest zupełnie niemożliwe, aby w płucach wyrosło drzewo z małego ziarna. Roślina potrzebuje światła, wody, odpowiedniej temperatury – podsumowała trzeźwo Olga Baranowa z wydziału biologii udmurckiego uniwersytetu.

www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>