Dr Trevor Mundel stanie na czele Światowego Programu Zdrowia.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów ogłosiła dzisiaj, że dr Trevor Mundel został mianowany prezesem fundacji Światowego Programu Zdrowia.
SEATTLE, 13 września 2011 r. /PRNewswire/ – Mundel, który jest obecnie globalnym prezesem ds. rozwoju Novartis Pharma AG, zlokalizowanej w Basel, w Szwajcarii, rozpocznie swoją pracę w fundacji 1 grudnia.
„Niezmiernie cieszymy się, że dr Mudel zgodził się przewodzić naszemu Światowemu Programowi Zdrowia – powiedział Bill Gates, współprzewodniczący tej fundacji. – Dzięki swojej naukowej i medycznej wiedzy, wniesie on ogromny wkład w prace laboratorium i kliniki. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie z nim współpracy, aby nieść pomoc w kwestiach zdrowia w najuboższych krajach świata.”
„Wybór dr Mundel na to stanowisko jest niezwykle trafnym posunięciem – powiedziała Melinda French Gates, współprzewodnicząca fundacji. – Jest on pasjonatem nauki. Przez wiele lat współpracował z różnymi instytucjami, działającymi na rzecz poprawy zdrowia na całym świecie”.

„Po międzynarodowych poszukiwaniach, stało się dla nas jasne, że dr Mundel posiada ogromne zrozumienie trudności i możliwości poprawy zdrowia na całym świecie, przez co stał się oczywistym wyborem na to stanowisko – powiedział Jeff Raikes, dyrektor wykonawczy fundacji. – Pod egidą dra Mundela będziemy kontynuować naszą pracę z obecnymi i nowymi parterami, w dostarczaniu szczepionek, leków oraz wszelkich sprzętów medycznych w najbardziej potrzebujące miejsca na świecie”.

Na swoim nowym stanowisku, dr Mundel pokieruje działaniami fundacji w dostarczaniu i pracą nad nowymi lekami, szczepionkami oraz innymi środkami służącymi walce z chorobami w krajach rozwijających się, takimi jak HIV/AIDS, gruźlica czy malaria. Postara się również pomóc przybliżyć światu kwestie eliminacji polio. Będzie on również nadzorował budżet dotacji fundacji, na koncie którego na dzień dzisiejszy zgromadzono 14,7 mld USD.

„Nie mogę doczekać się, aby dołączyć do grona załogi i beneficjentów fundacji Gatesów i tym samym włączyć się do ich zmagań z najistotniejszymi problemami zdrowia na świecie – powiedział dr Mundel. – Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do misji Billa i Melindy”.

Mundel jest starszym kierownikiem wykonawczym oraz naukowcem w Novartis od 2003 roku, a od niedawna pełni funkcję globalnego prezesa ds. rozwoju. Wcześniej był prezesem ds. immunologii, chorób zakaźnych oraz rozwoju odkrywczych badań klinicznych. Podczas pracy w Novartis, nadzorował około 140 projektów klinicznych z budżetem 3 mld USD i ponad 7 500 pracowników. Zasiada on również w radach nadzorczych Instytutu Genomiki Fundacji Badawczej Novartis (GNF) oraz Funduszu typu Venture przy Novartis. Przed pracą w Novartis, dr Mundel pełnił stanowiska kierownicze w Alkermes, Inc., Pfizer oraz Parke-Davis.

Dr Mundel otrzymał stopnie naukowe, licencjata oraz magistra medycyny na Uniwersytecie Witwatersrand w Johannesburgu, w Południowej Afryce. Studiował także matematykę, logikę oraz filozofię na Balliol College w Oxfordzie, jako stypendysta z Rodos oraz zdobył tytuł doktora matematyki na Uniwersytecie Chicagowskim. Ukończył także staż specjalizacyjny na oddziale neurologii na Uniwersyteckim Szpitalu Chicagowskim.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów

Zgodnie z przekonaniem, że każde życie ma równą wartość, Fundacja Billa i Melindy Gatesów stara się pomagać wszystkim ludziom wieść zdrowe, produktywne życie. W krajach rozwijających się fundacja skupia się działaniach mających na celu poprawę zdrowia ludzi oraz pomoc wyjścia z głodu i skrajnego ubóstwa. W Stanach Zjednoczonych fundacja stara się zapewnić wszystkim ludziom, szczególnie tym najuboższym, możliwość dostępu do wszystkiego, czego potrzebują, aby odnieść sukces w nauce i w życiu. Fundacja zlokalizowana jest w Seattle, w stanie Waszyngton, a jej dyrektorem wykonawczym jest Jeff Raikes oraz współprzewodniczący William H. Gates Sr., pod nadzorem Billa i Melindy Gatesów oraz Warrena Buffetta.

Światowy Program Zdrowia

Źródło: Bill & Melinda Gates Foundation

KONTAKT:
tel. +1-206-709-3400
e-mail: media@gatesfoundation.org

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>