Doktor Jacek Roik ? propagator zdrowej żywności. Audycja z cyklu „Uwaga, człowiek”- na stronie Portalu InTARnet”

fotoBohaterem drugiej audycji nowego cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni, zgodnie z zapowiedzią jest Jacek Roik, lekarz rodzinny, społecznik, pionier i propagator idei zdrowiej żywności w Tarnowie i w Polsce. Dziś odpowiednio atestowane produkty możemy znaleźć w wielu sklepach, a nawet supermarketach, jednak mało kto wie, że wszystko to zaczęło się w Tarnowie, 25 lat temu, od J. Roika właśnie, jego pierwszych felietonów na temat zdrowego żywienia, uruchomienia pierwszego sklepiku i pierwszych Targów Zdrowej Żywności, z którymi niestety niedawno się pożegnaliśmy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj audycji :

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Jacek Roik, ur. 23.01.1942r w Tarnowie. Jego ojciec był kolejarzem, matka gospodynią domową. Jest absolwentem III LO w Tarnowie, Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie ukończył w 1967 roku, ma specjalizację I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, pracuje w Przychodni Lekarskiej ?Centermed? jako lekarz rodzinny. Niestrudzony społecznik, propagator zdrowego stylu życia, ekologii i zdrowej żywności, organizator wielu przedsięwzięć charytatywnych, wspierających m.in. funkcjonowanie Tarnowskiego Hospicjum Domowego.
Za kilka dni zapraszamy do kontynuacji rozmowy z dr Roikiem w naszym portalu. Rozmawiać będziemy m.in. o targach zdrowej żywnosci i przyczynach ich upadku w Tarnowie a także o innych obszarach społecznej aktywności doktora.

Projekt ?Uwaga, człowiek? realizowany przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia stawia sobie za cel archiwizację wspomnień ludzi ? częstokroć zapomnianych ? a w taki czy inny sposób zasłużonych dla swojego środowiska lokalnego, regionu lub kraju. Audycje z cyklu ?Uwaga, człowiek? prezentowane są w każdy wtorek po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska, a następnie na naszym portalu, natomiast w każdy piątek sylwetki bohaterów prezentowane są w tarnowskim ?Dzienniku Polskim?.
Projekt ?Uwaga, człowiek? realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Podsumowaniem dwudziestu cotygodniowych audycji będzie specjalne wydawnictwo z płytą multimedialną, które ukaże się jesienią b.r.

Foto: doktor Jacek Roik podpisuje swoją książkę, wywiad- rzekę przeprowadzony z nim przez red. Zygmunta Szycha, podczas majowego 65 spotkania ?Na skrzydłach po drabinie? (ze strony Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni).

www.inTARnet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>