Do czego nasze ciało potrzebuje cholesterolu?

Cholesterol w żadnym wypadku- choć sugerują nam to reklamy- nie jest trującą substancją, która dostaje się do naszego ciała przez pokarm. W rzeczywistości bez cholesterolu nie moglibyśmy żyć!
Cholesterol…
stabilizuje i chroni błony komórkowe, chroni nerwy, jest substratem do produkcji kwasów żółciowych potrzebnych do trawienia tłuszczy, jest podstawą syntezy większości hormonów płciowych, między innymi estrogenów, jest substratem w powstawaniu hormonów stresu, chroni skórę,

jest potrzebny skórze do produkcji witaminy D, wspomaga system immunologiczny, chroni diabetyków przed uszkodzeniami nerek, zapewnia niezbędną elastyczność czerwonym krwinkom, jest ważny dla rozwoju mózgu noworodków, zabezpiecza embriony przed wadami.

Cytowany tutaj fragment pochodzi z książki wybitnego niemieckiego dietetyka Udo Pollmera i jego współpracowników. Warto ją zakupić . „Smacznego! Chorzy z powodu zdrowego jedzenia” to jej tytuł!

http://www.roik.pl/smacznego-chorzy-z-powodu-zdrowego-jedzenia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>