Dieta Cambridge znana na całym świecie !

To nie przesada ! Proszę tylko otworzyć stronę www.cambridge-diet.co.uk a Państwo się przekonacie ! Została opracowana i przetestowana klinicznie w 1970 roku, przez naukowców z Cambridge w Wielkiej Brytanii jako pierwsza w świecie dieta bardzo niskokaloryczna! Stanowi ona istotny przełom w leczeniu otyłości oraz podstawę do utrzymania odpowiedniej wagi ciała w dłuższym okresie czasu, a także do właściwego odzywiania się ! W tej chwili w Polsce mamy już 14 rodzajów posiłków skladających się na Dietę Cambridge , natomiast w Wielkiej Brytanii jest ich ponad 40 ! Od niedawna wszyscy chętni skorzystania z tej diety mają trzy nowe posiłki w postaci:

 napoju dietetycznego o smaku czekoladowym , już gotowego w opakowaniu kartonowym z rurką oraz dwa rodzaje batonów: czekoladowy oraz morelowo-waniliowy ! Te postaci posiłków są bardzo wygodne w spożyciu,w podróży, w biurze czy w przerwie różnych zajęć, gdy nie mamy dostępu do przegotowanej wody i czasu na przyrządzanie innych rodzajów posiłków. Przypomnę na jakie rodzaje posiłków można liczyc przy zakupie Diety Cambridge: 4 rodzaje zup: jarzynowa, pomidorowa, grzybowa oraz zupa:kurczak o smaku grzybowym. Ponadto koktajle o smaku  : waniliowym, truskawkowym, kakaowym, capuccino, owoców leśnych, bez laktozy, jabłkowym oraz budyń o smaku owocowym. Przed laty, gdy zaczynałem zalecać Moim Pacjentom a głównie Paniom Dietę Cambridge, mogłem  tylko proponować 4 smaki ! Wartość  kaloryczna posiłków Diety Cambrdige to : napoje – 139 kcal i 137 kcal zupy a 200 kcal batony. Uprzedzam pytanie o koszty Diety Cambridge na 3 tygodnie, bo takie cykle odchudzania się stosuje  : 360,00 złotych dla kobiet o wzroście do 173 cm(wtedy stosujemy 3 posiłki dziennie!). Wszyscy mężczyzni oraz kobiety, powyżej 173 cm wzrostu muszą spożywać 4 posiłki dziennie i wtedy koszt 3 tygodniowej kuracji wyniesie 480,00 złotych ! W pierwszej chwili te ceny szokują ! Ale proszę sobie przeliczyć koszty wlasnego żywienia przez 21 dni ! Gdybyśmy liczyli po 10,00 złotych dziennie to już musimy wydać 210,00 złotych. A wątpię czy przy takiej stawce dziennej moglibyśmy się racjonalnie odżywiać ? Gdybyśmy wydawali na żywność  przez 21 dni dziennie : 15,00 lub 20,00 zł to po przeliczeniu na taki okres, wydawalibyśmy odpowiednio 315,00 lub 420,00 złotych. A zyski ? Zdrowie, optymizm i wspaniałe samopoczucie ! Na resztę pytań będę odpowiadał telefonicznie – tel.621 – 53 – 48 ( 20.00-21.00) lub po otrzymaniu pytań pocztą elektroniczną : jroik@manpol.net ! Przypomnę, że w sprawie Diety Cambridge przyjmuję w czwartki i piątki  lub  w innych terminach po uzgodnieniu telefonicznym( tel.621- 53 – 48) ze mną, w Zakładzie Lekarskim w Tarnowie przy ul.Nowy Świat 3 , I p., rejestracja tel. 621 – 18 – 49 ( 9.00-18.00), codziennie oprócz sobót ! Zapraszam !


Tarnów, dnia 28.02.04 r.            Jacek Roik .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>