Czy witamina C przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych?

Panie Doktorze!
Mam bardzo istotne pytanie, bo od jakichś ośmiu m-cy, jestem suplementowana witaminami dla wspomagania organizmu przy moich schorzeniach (niedoczynność tarczycy, policystyczne jajniki). stosuję witaminy firmy puritans pride, zalecona przez lekarza który wykonywał mi analizę pierwiastków. Witaminy przyjmuje w trakcie posiłku rano: wit C 1000, wit B- 100,potas, po południu: miedź, chrom, mangan, potas, bor. wieczorem przed snem magnez i żelazo. obecnie wykryto u mnie kamienie nerkowe. 6mm W analizie wyszedł dość wysoki poziom wapnia i i teraz zastanawiam się czy przyczyna mogła być zawarta w suplementacji witamina C, czy w trakcie leczenia kamicy, powinnam ja odstawić? Aktualnie nie mam kontaktu ze swoim lekarzem. W internecie przeczytałam, ze jest to jedna z przyczyn powstawania kamieni nerkowych. Bardzo prosiła bym o odpowiedź.

Szanowna Pani!
Ja mam więcej doświadczenia w stosowaniu produktów z zakresu medycyny komórkowej Dr Ratha- www.dr-rath.com . Oto informacja, która być może pozwoli Pani wyjaśnić wątpliwości.
Medycyna komórkowa Dr Ratha- czy kamienie nerkowe mogą powstawać w wyniku nadmiaru witaminy C?

Najbardziej rozpowszechnionym oszustwem przemysłu farmaceutycznego jest pogłoska, iż witamina C rzekomo przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych. Kamienie nerkowe zbudowane są z kryształów o różnym składzie mineralnym. Najczęściej są to sole wapniowe. Kamienie zbudowane z fosforanów wapnia rozpuszczają się w moczu zakwaszonym witaminą C, w związku z tym witamina ta zapobiega ich powstawaniu. Natomiast kamienie w postaci szczawianów wapnia nie rozpuszczają się w moczu o kwaśnym odczynie. Wprawdzie witamina C może zwiększyć produkcję szczawianu, ale jednocześnie zmniejsza ona powinowactwo szczawianu do wiązania z wapniem, zmniejszając ryzyko tworzenia kamieni. Liczne badania zdrowych osób wykazały, że poziom szczawianów wydalanych z moczem nie podniósł się zauważalnie po podaniu dodatkowych dawek witaminy C. Kamienie nerkowe powstają przede wszystkim przez zakłócenie w metabolizmie lub nieprawidłowe funkcjonowanie nerek, jednak to musi stwierdzić lekarz. Można jednak przeciwdziałać powstawaniu kamieni poprzez zmiany w sposobie żywienia: picie 2 do 2, 5 litra napojów dziennie (poprawia wypłukiwanie kamieni), spożywanie pokarmów bogatych w błonnik i mniejszej ilości produktów mięsnych, ograniczenie spożycia alkoholu i tzw. soft- drinków zawierających dużo fosforu, tłuszczów i cukru. Dzienny dodatek kompleksu witamin B, magnezu i witaminy C jest również istotny.

Niniejsza informacje zacytowałem z książki p.t. „Pytania i odpowiedzi-medycyna komórkowa” wydanej przez Dr Ratha. W sprawie zakupu produktów Dr Ratha- www.dr-rath.com – czy zapisu do Koalicji dla Zdrowia Dr Ratha proszę kierować listy pod moim adresem: Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14, 655 84 49

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>