Czy to anoreksja? – pyta 17-latka.

Dzień dobry. Mam jedno pytanie. Mam na imię Dominika i mam 17 lat. Rok temu zaczęłam się odchudzać. Na początku to było normalne odchudzanie to znaczy jadłam normalnie i ćwiczyłam. Z czasem w ogóle przestałam jeść. Rodzice się zaczęli martwic i mi dawali jeść na siłę lecz jak jadłam miałam wrażenie, że tyję i natychmiast wymiotowałam. Chodziłam osłabiona i wszystko mnie denerwowało. W końcu stwierdziłam, że chcę normalnie żyć i nie myśleć o odchudzaniu i mi się to zaczęło udawać zaczęłam jeść itp. I teraz od nowa mnie wzięło na odchudzanie, cały czas patrzę na swój brzuch. jak jem to mam wrażenie, że tyje. Nie mogę zaakceptować siebie, cały czas się patrzę w lustro i widzę z czego muszę jeszcze schudnąć. Boje się, że znowu zacznę wymiotować. Mam takie chwile, że nie chce się odchudzać i sobie mówię, że muszę siebie zaakceptować taka jaką jestem. A za godzinę idę i robię 300 brzuszków i cały czas ćwiczę. Jak chodzę do sklepu kupić sobie coś do ubrania to mi się nic nie podoba, bo wyglądam w tym grubo. Najgorsze jest to, że wszyscy mi naokoło powtarzają ze jestem chuda i nikt mi nigdy nie powiedział, że jestem gruba a ja i tak chcę schudnąć. Po prostu ja już tego psychicznie nie wytrzymuję na okrągło na siebie patrzę i myślę tylko o odchudzaniu. I w związku z tym mam pytanie bo wszyscy mi mówią, że to anoreksja, ale ja w  to nie wierzę i czy to jest możliwe, że mam anoreksję??

 

Odpowiedź: nie jestem w stanie na podstawie listu odpowiedzieć Młodej Pacjentce. Musi szukać pomocy u Lekarza w miejscu zamieszkania. Zapewne nie obejdzie się bez konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>