Czy moje dolegliwości mogą być związane z brakiem magnezu? List od Ady.

Witam Panie Doktorze! Mam pytanie i z góry dziękuje za odpowiedź. Od jakiegoś czasu wypadają mi bardziej włosy, boli żołądek – to jest dziwne ale uciążliwe uczucie – jak by ktoś na niego kamień położył, czasem tez mam wrażenie, że coś mnie w gardle ściska, mam wrażenie, że stałam się apatyczna , nerwowa bardziej, miałam kłopot z potliwością ale w miarę z tym sobie radze – czy to może być związane z brakiem magnezu w organizmie ??? Pozdrawiam: Ada.

Pozdrawiam! Dziękuję za list i zaufanie! Nie jest tak łatwo na podstawie Pani listu w którym jest mało odpowiedzi na zadawane pytania przez lekarza w gabinecie, przy przeprowadzaniu wywiadu. Wypadanie włosów to nie tylko sprawa braku magnezu w organizmie. Najpierw trzeba pomyśleć o zbadaniu poziomu żelaza we krwi, badaniu ginekologicznym oraz badaniu we krwi poziomu hormonów tarczycy. Ponadto wziąłbym pod uwagę funkcjonowanie przewodu pokarmowego w Pani organizmie! W tym celu proponuję wykonanie badania kału o nazwie: KyberStatus i KyberMyk w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu- www.instytut-mikroekologii.pl. Zdarza się, że grzyby i drożdże w przewodzie pokarmowym mogą zaburzać wchłanianie- powyższe badania mogą ten problem wyjaśnić!
Jacek Roik, roik@roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>