Coraz więcej chorych na boreliozę.

Prawie 200 osób zachorowało na boreliozę. Najwięcej zakażonych kleszczy jest w rejonach: białostockim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Nie wszyscy lekarze rodzinni chętnie wypisują skierowania na badania krwi wykrywające boreliozę – informuje portal nowiny24.pl. W Polsce wyraźnie widać rozszerzanie się terenów występowania kleszczy zakażonych boreliozą. Te małe pajęczaki są przenoszone na odległość tysięcy kilometrów przez migrujące ptaki i najprawdopodobniej właśnie w taki sposób powstają nowe ogniska choroby – tłumaczy Dorota Gibała, rzecznik podkarpackiego Sanepidu.

Janusz Kaliszczak, epidemiolog, specjalista chorób zakaźnych dodaje, że w leczeniu boreliozy popełnianych jest wiele błędów. Albo chorzy dostają niewłaściwe antybiotyki albo są one za krótko podawane. Pacjentowi może się polepszyć po jednej serii, ale to wcale nie oznacza końca choroby, która rozwija się w ukryciu.

Więcej: www.nowiny24.pl , Rynek Zdrowia,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>