Co czwarty europejski lekarz używa iPada w swojej pracy.

Okazuje się, że co czwarty europejski lekarz używa iPada w swojej pracy. Takie wnioski przyniosło badanie firmy Manhattan Research mające na celu sprawdzenie wykorzystania iPada w medycynie.

Powodów takiego stanu rzeczy jest, co najmniej kilka. Przede wszystkim dzięki iPadom lekarze mają szybki i łatwy dostęp do internetu, w którym poszukują informacji związanych z ich pracą. Wielu lekarzy również przy pomocy iPada w sposób obrazowy przekazuje pacjentom wiadomości dotyczące np. przeprowadzanych zabiegów, czy ich schorzeń.

W App Storze można znaleźć też mnóstwo aplikacji związanych z medycyną, pomocnych dla kogoś, kto zajmuje się nią zawodowo. Są tam także liczne encyklopedie leków, interaktywne schematy układów anatomicznych i wiele innych informacji. A wszystko to zamknięte w małym bardzo wygodnym, poręcznym i łatwym w obsłudze urządzeniu.

Nie ma jeszcze żadnych statystyk mówiących o tym, jaki odsetek polskich lekarzy korzysta w swych gabinetach z iPadów. Nie trudno się jednak domyśleć, że nie jest ich aż tak wielu jak w wielu krajach Unii Europejskiej.(PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>