Choroba zwyrodnieniowa stawów- lecz się zdrowo !

Należy do najczęściej spotykanych schorzeń reumatycznych. Jest niemal tak powszechna jak choroby układu krążenia. U osób powyżej 60 roku życia zachorowalność sięga 90 %. Do przyczyn choroby należą działania mechaniczne wadliwej postawy, urazy oraz choroby reumatyczne. Dodatkowo postęp zmian w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych mogą nasilać: nadwaga (niedawno była u mnie Pacjentka, która przy wzroście 162 cm , ważyła aż 138 kg! Nic dziwnego, że może tylko prowadzić życie siedząc w fotelu. Dla Jej stawów kolanowych problemem jest jak zrobi kilka kroków po pokoju, odczuwa wtedy silne bóle, uniemożliwiające samodzielne poruszanie się! Zaczęła kurację Dietą „PROFAST” – jeżeli schudnie 50 kg w ciągu roku kuracji, to na pewno bóle kolan i kręgosłupa w znacznym stopniu ustąpią!), niewłaściwe obciążanie kolan oraz choroby endokrynologiczne…..

Zmiany chorobowe mogą powstawać w wyniku obniżonej odporności chrząstki stawowej na obciążenia. Nie bez znaczenia pozostają także przebyte zapalenia czy zakażenia stawów. Chrząstki, stawy tak, jak cały organizm, ulegają procesowi starzenia. Z tego powodu choroby zwyrodnieniowe najczęściej dotykają osób w starszym wieku. Prawdopodobnie duże znaczenie mają także predyspozycje genetyczne. Chrząstka i płyn stawowy sprawiają, że ruch w stawie odbywa się przy minimalnym oporze. W przebiegu choroby zwyrodnieniowej dochodzi do zaburzenia czynności chrząstki i jej uszkodzenia. W sytuacji, gdy zmiany są zaawansowane, dochodzi do zakłócenia pracy stawów. Pojawia się obrzęk i tępy ból nasilający się w czasie ruchu. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów jest zwykle długotrwałe, w związku z czym stosowane leki powinny oprócz skuteczności nieść ze sobą minimalne ryzyko działań niepożądanych. niepożądanych chorobie zwyrodnieniowej stawów wysoką skuteczność terapeutyczna wykazuje homeopatyczny preparat złożony Zeel T. Działa on przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo, dzięki czemu redukuje ból, poprawia ruchomość stawów i usprawnia poruszanie się. Dodatkowo Zeel T działa ochronnie na chrząstkę stawową zapobiegając postępowi choroby zwyrodnieniowej. Produkt ten występuje w postaci tabletek i maści. Główne wskazania do jego stosowania to: zmiany zwyrodnieniowe stawów i zwyrodnieniowe zmiany wielostawowe. Jest dobrze tolerowany i bezpieczny w długotrwałej terapii. 


 


 


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>