Choroba królów atakuje Amerykanów.

Podagra, uważana swego czasu za ?chorobę królów? ze względu na jej związek ze spożywaniem w nadmiarze mięsa i wina, staje się coraz bardziej problemem amerykańskiej klasy średniej. Ekscesy gastronomiczne Amerykanów sprawiły, że konieczne stało się wprowadzenie na rynek po raz pierwszy od 40 lat nowego leku przeciwko podagrze ? informuje ?New York Times?. Wylansowało go jedno z towarzystw farmaceutycznych, w którego laboratoriach odkryto przypadkowo, że jest skuteczny w przypadku tej choroby pewien lek stosowany przy AIDS.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba Amerykanów cierpiących na podagrę podwoiła się. Atakuje ona zwłaszcza mężczyzn po 40 roku życia. Oblicza się, że w USA choruje na podagrę, chorobę, którą powoduje nagromadzenie się we krwi nadmiernych ilości kwasu moczowego, od 2 do 6 milionów osób.

Kwas moczowy tworzy ostre kryształki, które odkładają się w stawach i w dużym palcu u nogi, powodując u chorego bardzo dotkliwe bóle.

www.rynekzdrowia.pl

Jedna myśl nt. „Choroba królów atakuje Amerykanów.

  1. PRZECZYTAŁAM ARTYKUŁ -”CHOROBA KRÓLÓW ATAKUJE AMERYKANÓW” JESTEM BARDZO CIEKAWA CO TO JEST ZA LEK, KTORY JEST STOSOWANY PRZ LECZENIU aids – BARDZO PROSZĘ O JEGO NAZWĘ,ARTYKUŁ NIE ZAWIERA TEJ NAZWY CZY JEST DOSTĘPNY NA POLSKIM RYNKU.oD 20 LAT CIERPIĘ NA DNĘ MOCZANOWA, PROSZĘ O POMOC.
    z POWAŻANIEM
    KRYSTYNA BILIŃSKA
    Z JELENIEJ GORY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>