Choroba Alzheimera może być późnym stadium cukrzycy.

Coraz więcej danych wskazuje, że choroba Alzheimera może być w rzeczywistości późnym stadium cukrzycy typu 2 – informuje „New Scientist”.
100 lat temu niemiecki patolog Alois Alzheimer dokonał sekcji 57 –letniej, cierpiącej na demencję kobiety, która zmarła w szpitalu w Kassel. Znalazł w jej mózgu dziwne, włókniste złogi, które wydawały się niszczyć tkankę mózgową od wewnątrz.

Postać demencji nazwana od nazwiska odkrywcy chorobą Alzheimera jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów w dziedzinie zdrowia publicznego. Społeczeństwa się starzeją. Na całym świecie choruje na alzheimera około 35 mln osób, a w roku 2050 przewiduje się potrojenie tej liczby. Większość chorych wymaga kosztownej i wyczerpującej opieki, co w przyszłości będzie kosztować biliony.

Wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę powoduje chorobę Alzheimera, ani w jaki sposób uszkadza ona mózg. Nie opracowano sposobów zapobiegania ani leczenia.

Jednak naukowcy znajdują coraz więcej dowodów, przemawiających za hipotezą, że choroba Alzheimera to w rzeczywistości późne stadium jeszcze częstszej choroby – cukrzycy typu 2.

Pozornie to zła wiadomość, jako że na cukrzycę typu 2 cierpi już 270 milionów osób, a ich liczba stale rośnie. Zapadają na nią już nastolatkowie i młodzi dorośli.

Jednak z cukrzycą potrafimy sobie radzić. Jej przyczyną jest przede wszystkim niezdrowy styl życia – otyłość, niewłaściwa dieta i brak ruchu. Dlatego można jej zapobiegać, leczyć, a nawet wyleczyć modyfikując styl życia.

Jest nadzieja, że w podobny sposób dałoby się zapobiegać także chorobie Alzheimera. Co prawda przekonanie ludzi do zmiany stylu życia jest trudnym i niewdzięcznym zadaniem, jednak poziom otyłości w wielu rejonach świata powoli spada (a zarazem rośnie w innych, wraz z poziomem zamożności).

Jeśli związek pomiędzy cukrzycą a Alzheimerem się potwierdzi, będzie jeszcze więcej powodów, aby promować zdrowy tryb życia. (PAP)

Jedna myśl nt. „Choroba Alzheimera może być późnym stadium cukrzycy.

 1. CHOROBA ALZHEIMERA. MOŻNA Z NIĄ ŻYĆ! *****

  ODŻYWIANIE PRZY CHOROBIE ALZHEIMERA / OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADCIŚNIENIU / CHOROBACH SERCA: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

  1. Jemy niskotłuszczowo czyli:
  INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

  2. Niskowęglowodanowo, a zatem (energetyczne):
  NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

  3. Puenta to tabele:
  IŻ PRODUKTU.

  P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Spożycie CHLEBA NA OSTEOPOROZĘ-IRL, szprotek wędzonych oraz fasoli czyli produktów o dużej zawartości wapnia wyjaśnia celowość umieszczenia tych produktów jako zalecane.

  4. Wykluczamy jednak z diety (niezdrowe dla człowieka) tzw:
  WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>