Choreografowie: Edyta Korus i Adam Kawa z Ogniska Baletowego w Tarnowie zasługują na słowa wielkiego uznania! W ciągu wielu lat nauczyli setki dziewcząt podstaw sztuki baletowej!

Choreografowie: pierwszy od lewej - Adam Kawa, czwarta od lewej : Edyta Korsu , z uczennicami Ogniska Baletowego w Tarnowie

Choreografowie: pierwszy od lewej - Adam Kawa, czwarta od lewej : Edyta Korus , z uczennicami Ogniska Baletowego w Tarnowie

Przez prawie dwie godziny na Dużej Scenie Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie, przy olbrzymim aplauzie, w przepełnionej sali widowiskowej, gdzie zgromadziło się ponad 600 widzów odbył się Koncert Baletowy uczennic Tarnowskiego Ogniska Baletowego oraz Grupy Baletowej z Brzeska. W tych miejscowościach oraz w Bochni nauczają podstaw baletu klasycznego Edyta Korus i Adam Kawa! Para Choreografów tarnowskich być może jest ewenementem na skalę Polski! Bez Rodziców Uczennic, którzy z olbrzymim zaangażowaniem i pomocą również finansową popierają Nauczycieli baletu, uczących ich dzieci, Tarnowskie Ognisko Baletowe nie istniałoby do tej pory! A mrówcza praca Choreografów zasługuje na jeszcze większe poparcie władz kulturalnych Tarnowa!

Warto nadać jeszcze większy rozgłos osiągnięciom Ogniska Baletowego i nie tylko 1 x  w roku na zakończenie nauki, organizować tego typu koncert! Oczywiście są do tego wszystkiego potrzebne pieniądze i poczynania marketingowe! Ja sam przez przypadek dowiedziałem się o Ognisku Baletowym w Tarnowie, dwa lata temu. Koleżanka w pracy, w Przychodni Lekarskiej ?Centermed? w rozmowie powiedziała mi, że Jej córka, wtedy 4-letnia Karolinka będzie występować w podobnym Koncercie jak dzisiaj! Karolinka ma dzisiaj 6- lat i zrobiła olbrzymie postępy, jak mogłem zauważyć podczas Jej dzisiejszego występu!

Przypomnę, że balet jest to rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec wykonywany przez tancerzy według choreografii, z towarzyszeniem muzyki, na tle dekoracji. Baletem ?zaraziłem się? przed laty będąc w Paryżu. W Operze Bastylia, gdzie widownia mieści prawie 6 tysięcy osób, oglądałem balet ?Bajadera?. Oglądałem też balet ?Dziadek do orzechów?  Piotra Czajkowskiego w Operze Narodowej, w Warszawie. Mam nadzieję, ze Edyta Korus i Adam Kawa doczekają się chwili, gdy któraś z Ich Uczennic wystąpi w Ojczyźnie baletu, bo już niektóre tancerki zdobywają laury na konkursach w Niemczech i w Polsce! Po zakończeniu dzisiejszego Koncertu, udałem się za kulisy, zrobić fotografię Edyty Korus i Adama Kawy. Edyta Korus została ?zmuszona? przez widownię do wyjścia na scenę, Adam Kawa znany ze swojej skromności nie pokazał się publiczności. Ale na moją prośbę zgodził się pozować do fotografii ze swoją partnerką Edytą Korus i Uczennicami- czego dowodem jest zdjęcie na poczatku informacji.  

 

Choreograf  Edyta Korus z uczennicami Ogniska Baletowego z Tarnowa

Choreograf Edyta Korus z uczennicami Ogniska Baletowego z Tarnowa

2 myśli nt. „Choreografowie: Edyta Korus i Adam Kawa z Ogniska Baletowego w Tarnowie zasługują na słowa wielkiego uznania! W ciągu wielu lat nauczyli setki dziewcząt podstaw sztuki baletowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>