Chór kameralny Cantores Sanctae Familiae z Parafii św. Rodziny w Tarnowie warto zaprosić!

Chór kameralny Cantores Sanctae Familiae- www.cantores.pl , działa przy parafii Świętej Rodziny w Tarnowie. CSF jest zespołem młodych ludzi kultywujących tradycję śpiewu chóralnego. Chór został założony w 2000 r. założycielem i dyrygentem chóru jest organista ? kantor parafii Św. Rodziny Mariusz Łabędź. Podstawowym zadaniem chóru jest oprawa Liturgii Świętej jak i promowanie kultury muzycznej. Repertuar Chóru CSF jest wszechstronny, począwszy od znakomitych twórców renesansu po czasy współczesne. Chór wykonuje także kolędy ,pastorałki, pieśni patriotyczne jak i ludowe.

_dsc1131
Chór Cantores Sanctae Familiae przy Parafii Św. Rodziny w Tarnowie, www.familia.tarman.pl. Od lewej:  Kamila Łabno- sopran, Katarzyna Łabno- sopran, Agnieszka Dworzak-Soboń- alt, Maria Jędrzejowska- alt, Katarzyna Kozioł- alt, Jakub Kozioł- tenor, Mateusz Blicharz- bas, Sławomir Szablowski- bas.

Chór CSF szybko zaznaczył swoją obecność w życiu muzycznym miasta i regionu uświetniając Liturgię Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w Racławicach, brał udział w tarnowskiej Drodze Krzyżowej odprawionej ulicami miasta, przygotował oprawę Liturgii w Odporyszowie przy udziale ambasadorów Kanady, Irlandii i Włoch z okazji wmurowania tablicy pamiątkowej Lotników RAF. Tradycją stały się wyjazdy z koncertami do sąsiednich miast w kraju.
Bez wątpienia potwierdzeniem wysokiego kunsztu wykonawczego i kultury muzycznej są konkursy i festiwale w których Chór regularnie bierze udział. CSF jest jednym z laureatów festiwalu kolęd i pastorałek w BĘDZINIE gdzie zajął II miejsce/pierwszego nie przyznano/ festiwal odbył się 09 01 2004 r. Na II Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w BYDGOSZCZY chór wyśpiewuje drugą nagrodę. Konkurs odbył się 12 03 2005roku ,również II miejsce zdobywa w ŻORACH 01 04 2006 roku ,otrzymuje nagrodę Prezydenta miasta, ponad to otrzymuje wyróżnienie dr Wiesława Delimata Prezesa Związku Chórów Kościelnych ?Caecilianum? w Krakowie za ?walory artystyczne i kulturę muzycznego przekazu?.
Na II Festiwalu Diecezji tarnowskiej Chor wyśpiewał II miejsce. Prezydent Miasta Tarnowa uhonorował Chór CSF Srebrnym Dukatem tarnowskim. W październiku 2006 r. na Ogólnopolskim festiwalu CAECILIANUM w Warszawie CSF zdobywa I wyróżnienie.
27 09 2008r. na Ogólnopolskim Festiwalu SACRA ECCLESIAE CANTIO w Tarnowie chór otrzymał także wyróżnienie. Obecnie chór liczy 9 śpiewaków. Cantores Sanctae Familiae-to kameralny zespół wokalny (wokalno-instrumentalny) specjalizujący się w wykonawstwie muzyki baroku i klasyki szczególnie muzyki religijnej. Zespół z powodzeniem wykonuje również repertuar od renesansu do współczesności .Zespół założył i prowadzi od 2000 r. organista par .Świętej Rodziny w Tarnowie Mariusz Łabędź.

_dsc1135

Solistka- Malgorzata Wyszogrodzka- sopran, współpracująca z Chórem Cantores Sanctae Familiae, który założył, kieruje i dyryguje mgr Mariusz Łabędź, organista w Kościele XX Misjonarzy w Tarnowie, www.familia.tarman.pl
img_2423-0281
Mgr Mariusz Łabędź oraz Chór Cantores Sanctae Familiae- www.cantores.pl

2 myśli nt. „Chór kameralny Cantores Sanctae Familiae z Parafii św. Rodziny w Tarnowie warto zaprosić!

  1. Pingback: Relacja filmowa z okazji 25-lecia mojej działalności na rzecz zdrowej żywności, zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. | Dr Jacek Roik

  2. PIĘKNY ŚPIEW CHOĆ GARDŁO I STRUNY GLOSOWE ZMIENIONE MENOPAUZALNIE..ALE JAK NA PANIĄ LECIWĄ TO BARDZO LADNIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>