Cholesterolowa ankieta dla Pań i Panów!

Zapraszam do udzielenia odpowiedzi na 8 pytań . Po podsumowaniu punktów można się przekonać czy jesteśmy w grupie ryzyka związanego z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi! Ankieta znajduje się w broszurce pod tytułem” Porady i diety dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu” opracowanej przez Naukowców z Instytutu Żywności i Żywienia : dr Agnieszkę Jarosz i dr Magdalenę Białkowską a wydanej przez Firmę Raisio Polska Foods, która jest producentem margaryny i jogurtów o nazwie „Benecol”. Oto pytania…….
Odpowiedz na poniższe pytania:
1. Jak często w Pana/i życiu występują sytuacje stresowe?
kilka razy w tygodniu (2 pkt)
raz w tygodniu (1 pkt)
prawie nigdy (0 pkt).
2. Jak ocenia Pan/i swoją aktywność fizyczną ?
duża (0pkt)
średnia (1 pkt)
mała (2 pkt).
3. Czy ma Pan/i nadwagę?
dużą (2 pkt)
małą ( 1 pkt)
nie mam nadwagi (0 pkt)
4. Czy ma Pan/i podwyższone ciśnienie krwi?
tak (2 pkt)
nie (0 pkt).
5. Czy i jak często pali Pan/i papierosy?
regularnie (2 pkt)
od czasu do czasu (1 pkt)
nie palę (0 pkt).
6. Czy ktoś z Pana/i najbliższej rodziny ma lub miał kiedykolwiek wysoki poziom cholesterolu we krwi?
tak ( 3 pkt),
nie (0 pkt)
nie jestem pewien (1 pkt).
7.Jakiego produktu używa Pan/i do smarowania pieczywa?
masła (2 pkt)
margaryny miękkiej (0 pkt).
8. Jak często spożywa Pan/i następujące artykuły pochodzenia zwierzęcego: wieprzowina, wołowina, sery żółte, jaja, śmietana ?
codziennie ( 4 pkt)
od czasu do czasu (2 pkt)
rzadko ( 0 pkt) .
A teraz proszę podsumować Pana/i punkty……
Interpretacja wyników Ankiety.
Więcej niż 9 punktów: Pana/i poziom cholesterolu jest prawdopodobnie znacznie podwyższony . Należ go jak najszybciej zbadać. Rekomendujemy włączenie do diety margaryny lub jogurtów ze stanolami, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu we krwi
W badaniach klinicznych udowodniono, że regularne spożywanie Benecolu ( na przykład na 3 kanapkach dziennie) już po 7 dniach powoduje znaczny spadek poziomu cholesterolu.
Pomiędzy 5 a 9 punktów. Powinien Pan/i zwrócić uwagę na to, co Pan/i je. Jest prawdopodobne, że Pana/i poziom cholesterolu niedługo przekroczy prawidłowe wartości. Powinien Pan/i skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy badanie poziomu cholesterolu we krwi jest potzrebne. Jednoczesnie rekomendujemy włączenie do diety margaryny lub jogurtów ze stanolami, które skutecznie obniżaja poziom cholesterolu we krwi.
Mniej niż 5 punktów. Jest mało prawdopodobne, że Pana/i poziom cholesterolu był podwyższony. zalecamy jednak spożywanie tłuszczów pochodzenia roślinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>