Chleb z higienicznym przypomnieniem.

Rokrocznie w krajach rozwijających się przez biegunkę umiera ponad milion dzieci. Można temu zaradzić, myjąc przed posiłkiem ręce. W Indiach je się palcami, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko zakażenia chorobotwórczymi bakteriami. Jak niestandardowo przypomnieć ludziom o higienie? Można np. ostemplować chleb.

Dobrą okazją do przetestowania tego pomysłu było hinduistyczne święto mahakumbhamela. Wiedząc, że organizatorzy spodziewają się nawet 100 mln gości, producent mydła Lifebuoy połączył siły z agencją OglivyAction z Bombaju. Podgrzewaną pieczęcią oznakowano 2,5 mln placków roti. Przeczytawszy pytanie „Myłeś już ręce mydłem Lifebuoy?”, ludzie często wstawali od talerza i wędrowali do prowizorycznej łazienki.

Pomijając skuteczność, odbiorcom spodobała się też forma przekazu. O napisie dyskutowano, niektórzy sprawdzali, czy z drugiej strony roti także znajduje się jakaś niespodzianka.

www.kopalniawiedzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>