CERAMIKA EM-X OTWIERA NOWĄ ERĘ!


Warto a nawet jest pilna  potrzeba, abyśmy się zapoznali z wynalazkiem prof. Teruo Higii z Japonii! Efektywne Mikroorganizmy (EM) stosowane z sukcesem w ostatnich 20 latach otworzyły nowe koncepcje polegające na połączeniu Technologii EM z technologiami stosowanymi do wyrobu ceramiki. Rozmaite rodzaje wytwarzane w chwili obecnej ceramiki EM pozwalają na uzyskanie „efektu EM” we wszystkich dziedzinach naszego życia. Zacznijmy, zatem stosować ceramiczny EM-X produkt, który staje się powoli nowym kamieniem milowym inaugurującym zarazem nową erę w Technologii EM…..


POŁĄCZENIE TECHNOLOGII EM I CERAMIKI


Ceramika EM-X jest wytwarzana w oparciu o połączenie technologii wyrobu ceramiki i Technologii EM. Początkowo węgiel drzewny i nie pokryta szkliwem ceramika były wykorzystywane jako rodzaj siedliska dla mikroorganizmów z grupy EM. Po ich osadzeniu na tym podłożu wykorzystywano je następnie jako ulepszacie glebowe, lub aktywnie biologiczne filtry do oczyszczania zanieczyszczonej wody. Stosowana metoda okazała się skuteczna, stwierdzono jednak, że skądinąd efektywnie działające mikroorganizmy EM po dostaniu się do nowego środowiska wykorzystywały pierwszą lepszą okazję do opuszczenia podłoża i osiedlenia się w tym środowisku. W 1993 roku stwierdzono, że mikroorganizmy z grupy EM zachowują pełną aktywność biochemiczną w temperaturze 200 – 300ºC, a nawet wyższej.Dotychczas uważano, że mikroorganizmy należące do tej grupy nie są w stanie przetrwać w temperaturze wyższej, niż 100oC. Jednak wyniki przeprowadzonych obserwacji dowiodły, że mikroorganizmy z grupy EM są w stanie przetrwać w temperaturze przekraczającej 1000oC. w ten sposób zrodził się pomysł zmieszania mikroorganizmów EM z gliną i wyprodukowania aktywnego biologicznie spieku. Pomysł ten został skutecznie zrealizowany. Udało się opracować technologię pozwalającą na umieszczenie mikroorganizmów EM wewnątrz nieruchomych struktur ceramiki na okres praktycznie nieograniczony, nie tracąc jednocześnie ich zdolności biochemicznych. W wyniku dalszych badań dotyczących kwestii strukturalnej stabilności tej bioceramiki opracowano szczegółowo pełny proces technologiczny. W chwili obecnej wytwarza się liczne odmiany ceramiki EM-X stosowanej do różnorodnych celów. Zakres zastosowania tej nowej technologii szybko się powiększa, a wiele nowych pomysłów ich stosowania pochodzi od samych użytkowników.     


RODZAJE CERAMIKI EM-X 


Ceramika EM-X jest dostępna w postaci rurek, pierścieni, kulek i proszku. Ze względu na temperaturę wypalania ceramikę możemy podzielić na tzw.: „S-typ” (różowe rurki, proszek ceramiczny) wypalany w temperaturze 800-900oC, oraz „K-typ” (szare rurki, rurki 35mm i pierścienie) wypalany w temperaturze 1200-1300oC.ZASTOSOWANIE CERAMIKI


Wyroby ceramiczne EM-X mogą zostać wykorzystane w wielu dziedzinach naszego życia, np.


 - oczyszczanie wody


 - poprawa warunków glebowych


 - przeciwdziałanie syndromowi „chorego domu”


 - przygotowanie posiłków


 - pranie


 - hodowla zwierząt


CERAMIKA EM-X I WODA


Ceramika EM posiada niezwykłą zdolność do usuwania z wody każdego rodzaju informacji. Ceramika ma naturalną właściwość powodowania wymiany jonów i promieniowania podczerwonego o długich falach, usuwania informacji z cząsteczek wody i przywracania oryginalnego stanu czystości. Ma ponad to niezwykłą zdolność antyutleniania tzn. nie tylko potrafi zapobiegać utlenianiu, lecz nawet cofnąć proces utleniania, do którego doszło. Jednocześnie jest w stanie przywracać substancją pierwotny, dobry rezonans magnetyczny, to jest przeprowadzać proces regeneracji. W tej kombinacji ceramika EM może, zatem poprowadzić wszelkie procesy życiowe i każdą materię w kierunku regeneracji. Ceramika EM stanowi nośnik, przez który informacja EM wypalona w glinie jest przenoszona na wodę. Przez wypalanie informacja nie ulega uszkodzeniu. Jest to dowód na fakt, że szkodliwe mikroorganizmy – szkodliwe przez to, że mają zdolność utleniania – nie przetrwają procesu wypalania w wysokiej temperaturze. Stąd wypalanie jest gwarancją tego, że przy życiu pozostaną jedynie mikroorganizmy korzystne dla człowieka i wyższych form zwierzęcych. Z tego wynika, że rezonans magnetyczny pochodzący od ceramiki EM może mieć tylko zbawienny wpływ na przyrodę. Ceramika EM powoduje rozkład materii organicznej i chemikaliów znajdujących się w naszej wodzie pitnej. Jeśli zawiesi się siatkę z ceramiką EM w pojemnikach z zapasem wody w kamienicach i domach wielorodzinnych, to zabieg ten rozwiąże problem zanieczyszczonej wody pitnej. Mimo że instytucje miejskie wydają ogromne sumy na oczyszczanie ścieków, to konieczne chlorowanie (dezynfekcja wody przez dodanie chloru) i mimo to zamulenie, którego nie da się uniknąć, są przyczyną wtórnego zanieczyszczenia wody. W tym zakresie ceramika EM daje możliwości oczyszczania wody, które nie prowadzi do zamulenia, sprawia, że zastosowanie chloru staje się zbędne i nie powoduje dalszych zanieczyszczeń. Wszystkim zainteresowanym wyślę poczta elektroniczną cennik wyrobów ceramicznych z EM- X i udostepnię adres gdzie można je zakupic po cenach promocyjnych! Jacek Roik, jroik@manpol.net i tel. 0-14, 621-53-48 .


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>