Centrum Zdrowia Dziecka :4-latka po przeszczepie wątroby wybudzona ze śpiączki.

4-letnia dziewczynka, która po zatruciu się grzybami w ubiegłym tygodniu przeszła przeszczep wątroby, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej – poinformowała w piątek rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka Joanna Komolka. „Dziewczynka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej, ale nadal nie oddycha samodzielnie, a jej stan jest ciężki” – mówiła Komolka w rozmowie z PAP. Jak dodała, „wątroba i nerki dziewczynki podjęły pracę”, ale cały czas dziecko musi być monitorowane.

Dziewczynka kilkanaście dni temu zatruła się muchomorem sromotnikowym i trafiła do szpitala w Oleśnie (Opolskie), skąd została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dziecko było w ciężkim stanie z poważnym uszkodzeniem wątroby. Dziewczynkę zakwalifikowano do przeszczepu wątroby, a po kilku dniach, gdy znaleziono dawcę, pacjentka przeszła operację.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>