”Centermed” i dr Jacek Roik najlepsi w Małopolsce!

Na stronie www.centermed.pl ukazała się informacja na temat Plebiscytu „Gazety Krakowskiej” dotycząca rozstrzygnięcia w kategorii „Przychodnia Roku 2005″ oraz „Lekarz pierwszego kontaktu 2005 roku”. Miałem podwójną satysfakcję, bo i Placówka w której pracuję okazała się najlepsza!Nazajutrz po ogłoszeniu wyników Plebiscytu miałem zaszczyt wystapić w Studio TVP Kraków:oto zapis tej rozmowy- http://ww6.tvp.pl/3593,20060115291053.strona
oraz dalsze informacje…. Centermed i dr Jacek Roik najlepsi w Małopolsce! 

NZOZ CenterMed oraz pracujący w niej lekarz, znany propagator zdrowego stylu życia dr Jacek Roik zostali finalistami Plebiscytu Lekarz i Przychodnia Roku 2005. Finał plebiscytu odbył się w sobotę w Krakowie podczas Balu Lekarzy. 6 małopolskich lekarzy otrzymało statuetkę Lekarza Roku 2005. Z kolei Dyplom Przychodni Roku 2005 powędrował do 3 placówek, w tym właśnie do Centermedu. W plebiscycie głosowali sami pacjenci. – Dziękujemy za tę nagrodę, jest ona dla wszystkich naszych lekarzy, pracowników, całego zespołu. Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby poziom naszych usług był na jeszcze wyższym poziomie, by pacjenci byli zadowoleni – powiedział prezes zarzadu CenterMedu Michał Świtalski.
Przypomnijmy, że początki CenterMedu siegają sierpnia 1997 roku. Wtedy to powstała Spółka Cywilna „CenterMed” której celem było zorganizowanie nowego centrum diagnostyczno – leczniczego w Tarnowie, w taki sposób, aby usługi medyczne świadczone były na jak najwyższym poziomie. W zmodernizowanych pomieszczeniach zlokalizowanych w centrum miasta, przy Placu Sobieskiego 2, rozpoczęliśmy w grudniu 1997 r., działalność dysponując 2 gabinetami lekarskimi. Jednocześnie rozpoczęliśmy świadczenie usług z zakresu medycy pracy, zdobywając w krótkim czasie duży udział w lokalnym rynku. Aktualnie świadczymy takie usługi dla ponad 150 firm.
W 1998 roku nastąpiło przekształcenie Spółki Cywilnej „CenterMed” w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz uzyskaliśmy status Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (NZOZ). W styczniu 2000 roku został podpisany z Małopolską Regionalną Kasą Chorych w Krakowie kontrakt na świadczenie usług medycznych w tym zakresie, CenterMed stał się na terenie Tarnowa pierwszym niepublicznym ZOZ prowadzącym taką działalność. Początkowo populacja objęta opieką naszej Przychodni wynosiła ok. 5000 pacjentów, szybko rosnąc osiągając ok. 35 tysięcy.
Dążąc do ułatwienia chorym dostępu do usług medycznych świadczonych na wysokim poziomie rozszerzyliśmy swoją działalność o filię nr 1 w Koszycach Małych, oraz o filię nr 2 przy ul. Pułaskiego 92 w Tarnowie. r. W strukturze Przychodni CenterMed działa również filia nr 3 w Zgłobicach oraz w Wojniczu oraz punkt lekarski w Biadolinach Radłowskich. Od 2002 roku działa Filia przy ulicy Elektrycznej. Kolejnym krokiem w naszej działalności było otwarcie nowej placówki w Nowym Sączu. Centrum Medyczne Biegonice zajmuje profesjonalnie, nowocześnie i estetycznie zaadoptowany budynek w Biegonicach, dzielnicy Nowego Sącza. W 2005 roku powstała placówka CenterMedu w Brzesku oraz Wielospecjalistyczne Centrum Medyczne przy ulicy Skargi w Tarnowie, gdzie ruszyła m.in. pierwsza w Tarnowie bezpłatna Szkoła Leczenia Astmy.
Obecnie w Przychodni Diagnostyczno – Lekarskiej CenterMed zatrudnionych jest ok. 200 osób, na stałe współpracuje 79 osób. Przychodnia CenterMed jest organizatorem cyklicznych akcji profilaktycznych w zakresie wykrywania czynników ryzyka chorób (pomiary cukru we krwi, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, spirometria, badania przesiewowe w kierunku raka prostaty), uczestniczy w licznych akcjach promocji zdrowia oraz charytatywnych zabezpieczając opiekę medyczną np. Forum Niepełnosprawnych Ruchowo, Targi Zdrowej Żywności, Forum Osób Niepełnosprawnych. Lekarze i pielęgniarki zatrudnieni w naszej Przychodni włączyli się aktywnie w tworzenie hospicjum domowego dla mieszkańców Tarnowa. Jesteśmy liderem nowego systemu ochrony zdrowia z misją utrzymania klientów w jak najlepszym zdrowiu zwłaszcza poprzez profilaktykę zdrowotną.
Lekarz Roku 2005 dr Jacek Roik pracuje w CenterMedzie. Przyjmuje w przychodni w Tarnowie przy Placu Sobieskiego.
- Jestem szczęśliwy, to docenienie mojej wieloletniej pracy, zachęcania pacjentów do zerwania ze złymi nawykami żywieniowymi, dbania na co dzień o zdrowie – powiedział dr Jacek Roik.
- Pracując jako lekarz pierwszego kontaktu zauważyłem, że ilość wypisywanych recept dla Pacjentów nie przekłada się na Ich poprawę stanu zdrowia. Widziałem również moje recepty w koszu na śmieci obok przychodni, gdzie wtedy pracowałem. Nie było najmniejszego sensu powielać ten styl leczenia i pisać tylko leki chemiczne. Postanowiłem wypisywać Moim Pacjentom recepty na zdrowy styl życia. – wspomina dr Jacek Roik. Plebiscyt zorganizowała Gazeta Krakowska wspólnie z Radiem Kraków, Telewizją Kraków i krakowskim oddziałem NFZ.


3 myśli nt. „”Centermed” i dr Jacek Roik najlepsi w Małopolsce!

 1. Szanowny Panie Doktorze
  Dziękuję za ten cudowny program zdrowia i uczciwości wobec pacjenta.
  Sztuką jest, będąc lekarzem nie ulec presjom firm farmaceutycznych, które koniecznie i za wszelką cenę chcą nas wciągnąc w ten „lekomański nałóg”.
  Tabletka na zgagę, na ból głowy, apap na noc, apap na dzień, gasiból etc.Dzięki tak intensywnym reklamom rośnie nam twarde pokolenie lekomanów! Wiadomo, że gasimy wyłącznie objawy – biorąc leki od ręki, na wszystko! Jednak aby ugasić przyczynę choroby – trzeba znacznie więcej. Na pewno nie samą tabletką. 90% lekarzy nawet nie wspomni o diecie a sławny ordynator (kardiolog) w naszym mieście; powiedział, że pojęcie zakwaszenia organizmu w medycynie nie istnieje! Czy to prawda? Przecież zakwasy mięśni po intensywnym treningu niejednemu spędzają sen z oczu.
  Choć nigdy nie byłam Pana pacjentką, dziękuję za wielką wiedzę i serce dla pacjentów oraz prawdziwą troskę o zdrowie pokoleń.
  Sama jestem skromnym wytwórcą wyrobów do bioterapii naturalnymi magnesami. Od 13 lat zajmuję sie produkcją atestowanych medycznie akcesoriów do terapii magnetycznej i dobrze zanm stanowisko lekarzy i podejście do naturalych metod leczenie i regeneracji zdrowia, dlategoteż raz jeszcze dziękuję za to co Pan robi, choć nie wiem jakie stanowisko Pana jest wobec tego co ja robię.
  Serdecznie gratuluję wspaniałego Tytułu i nie ukrywam, że miło mi będzie znać Pana zdanie n/t biostymulacji magnetycznej, najstarszej metody leczenia.
  Z poważaniem Janina Niechwiej
  PS. Pozwolę sobie przedstawić Panu kilka plansz z mojego zakresu zainteresowań, innym e’mailem

 2. Dzień dobry.
  Piszę ponieważ chciałabym aby odniósł się Pan do moich wyników analizy pierwiastowej włosów. Od dłuższego czasu moje samopoczucie nie jest w najlepszej formie. Zaczęły się u mnie takie dolegliwości jak: nadpobudliwość nerwowa,nudności, drżenia mięśniowe, kołatanie serca oraz dziwny ucisk w jego okolicy z poblemami oddechowymi,a najbardziej niepokojące to drętwienie skóry twarzy i ust. Dodam iż zrobiłam ekg serca i badanie nic nie wykazało. Od miesiąca używam preparatu magnefar b6 w ilości 4 nabletki dziennie. Ponieważ nie wielkie dawało to efekty zdecydowałam się na zrobienie analizy pierwiastkowej włosów w Laboratorium Biomol w Łodzi. Wyniki tej analizy nawet dla mnie dla osoby która nie ma medycznego wykształcenia są bardzo szokujące. Oprócz fosforu który jest w ilości 117% ( na plusie),i wapń 14% to pozostałe pierwiastki wyszły tak jak poniżej(na minusie)
  sód -79%
  potas -64%
  magnez -58%
  żelazo – 52%
  miedź – 64%
  chrom – 67%
  molibden – 45%
  kobalt – 83%
  chrom – 67%
  lit – 25%
  stront – 79%
  nikiel – 71%
  mangan – 60%
  selen – 36%
  wanad – 38%
  bor – 88%
  bar – 67%
  siarka – 47%
  german – 26%
  krzem – 77%
  jod -69%
  cyna – 69%]
  Co w tej sytuacji powinnam według Pana zrobić. Bardzo proszę o fachową radę i pomoc.
  Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>