Cebula będzie miała pomnik w Drohobyczu!

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ostrzega, że kraj powinien przygotować się do kolejnej fali zachorowań na grypę, ukraińskie Ministerstwo Zdrowia zwraca się do Światowej Organizacji Zdrowia o bezpłatną szczepionkę przeciwgrypową, a tymczasem mer miejscowości Drohobycz zamierza postawić pomnik cebuli, najlepszej – jego zdaniem – w profilaktyce grypy.

W aptekach brakuje leków oraz maseczek. Mieszkańcy z chorobą próbują walczyć więc również naturalnymi metodami, m.in. za pomocą cebuli i czosnku. Dlatego mer zachodnioukraińskiej miejscowości Drohobycz, w ramach wdzięczności za ochronę mieszkańców przed chorobą, chce cebuli postawić pomnik.

? Społeczeństwo wytrwało dzięki cebuli i za to należy się jej pomnik ? powiedział mer podczas narady w miejscowym ratuszu. Mykoła Huk przyznał, że Drohobycz był całkowicie nieprzygotowany do walki z epidemią. W aptekach brakowało leków, masek ochronnych, a w sklepach środków dezynfekcyjnych.

Jak pisze ukraiński portal zik.com.ua, uczestnicy narady nie potraktowali pomysł mera w kategoriach żartu.

? Drohobycz od wieków słynął z uprawy cebuli, a jedna z dzielnic miasta nazywana jest nawet cebulnikami ? czytamy na portalu.

PAP/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>