Caritas Polska w globalnej kampanii walki z głodem.

Caritas Polska włączyła się w globalną kampanię walki z głodem pod hasłem „Jedna rodzina ludzka – pożywienie dla wszystkich”, której inicjatorem jest Caritas Internationalis. Jak podkreśla dyrektor Caritas Polska, to ogromna niesprawiedliwość, że niektóre narody żyją w przepychu, a inne umierają z głodu.

„Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się w tę kampanię, abyśmy zwrócili uwagę na to, czy my przypadkiem nie marnujemy żywności, czy potrafimy się też dzielić z tymi, którzy może i w naszej ojczyźnie cierpią głód. Może to być sąsiad albo bezdomny. Starajmy się zwrócić na to uwagę” – powiedział ks. Marian Subocz. Obecnie 870 milionom ludzi na świecie odmawia się podstawowego prawa, jakim jest dostęp do odpowiedniej żywności, a 1/3 światowej produkcji żywności marnuje się.

R. Łączny, KAI

 

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego - http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>